Sağlık & Estetik

Altın İğne Uygulaması Nedir?

Altın İğne Uygulaması Ne İşe Yarar?

Altın İğne fraksiyonel radyo frekans olarak tanımlanan cilt gençleştirme, ameliyatsız yüz germe, leke tedavisi olarak uygulanabilen estetik uygulamalardan biridir. Ciltte yaşlanma ve dış etkenlere bağlı olarak oluşan lekelenme, kırışıklık ve deformasyonları bu uygulama ile azaltmak mümkündür. Bu uygulamada cilde altın kaplamalı mikro iğneler ile enerji akımı verilerek uygulanır. Bu yazımızda altın iğne uygulamasını sizler için yazdık.

Altın İğne Uygulaması Hangi Durumlarda Yapılır?

  • Cilt yenilemesinde, cildin parlak ve gergin görünmesi,
  • Ciltte oluşan yanık ve yara izlerinde,
  • Gözeneklerin sıkılaştırılmasında,
  • Göz çevresinde oluşan morluklarının giderilmesinde,
  • Hamilelik döneminde oluşan çatlakların giderilmesinde,
  • Yaşa bağlı ince kırışıklıkların yok edilmesinde,
  • Akne tedavisinde,
  • Yara izi tedavisinde,

Vücutta oluşan sarkıkların düzeltilmesinde altın iğne uygulamasından yararlanılır.

Altın İğne Nasıl Yapılır?

Altın iğne uygulaması, son dönemde gelişen teknolojilerle daha kolay ve konforlu şekilde uygulanmaktadır. Deri altına iğnelerle ısı verilerek yapılan bir işlem olduğundan altının iletkenliği kullanılarak doku bozulmadan uygulama yapılır ve derinin kendisini yenilemesi için kollajenler devreye girer.

Cerrahi bir işlem gerektirmez ve kısa sürede tamamlanır. Uygulama yaklaşık olarak 35 – 40 dakika kadar sürer. Uygulama sonrasında ciltte hafif kızarıklıklar meydana gelebilir ve bu birkaç saat içerisinde herhangi bir işlem yapmadan kendiliğinden yok olur. Altın iğne uygulamasından sonra kişi günlük hayatına hemen devam edebilir. Ancak cildin güneşten gelen UV ışınlarına karşı korunması gerekir bunun için yüksek faktörlü güneş kremleriyle cildin korunması gerekir. Ayrıca uygulama sonrasında işlemler bitse bile cilt altında onarım devam eder. Uygulama sonuçlarını günden güne belirgin şekilde gözlemleyebilirsiniz. Altın iğne uygulamasında seans aralıkları kesinlikle uzman hekim tarafından belirlenmelidir. Uygulamanın seans sayısı da yine uzmanın gerekli gördüğü kadar yapılmalıdır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu