Sağlık & Estetik

Ameliyatsız Burun Estetiği & Burun Dolgusu

Ameliyatsız Burun Dolgusu Hakkında Her Şey

Ameliyatsız Burun Dolgusu, son zamanların yeni estetik uygulamalarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Burun Dolgusu kısaca uygun yapıdaki burunlara, burunda var olan ve rahatsız eden şekil bozukluklarını gidermek amacıyla enjeksiyon yardımıyla hyaluronik asit içerikli dolgu maddelerinin verilmesi işlemidir.
Burun dolgusu her tipte ve yapıda buruna uygulanamaz. Uygun kıkırdak ve deri yapısının doktor kontrolüyle belirlenmesi ve işleme bu şekilde karar verilmesi gerekmektedir.

Genelde burnunuzdaki küçük kusurları kapatmak ve burun ameliyatı sonrası oluşan küçük problemleri gidermek için uygulanan bu işlem, İnce burun yapısı olan, hafif kemerli ve burun ucunda düşüklük olan kişiler için daha uygun bir estetik uygulamadır. Küçük dokunuşlarla burnunuzda belirgin oranda fark görebileceğiniz bu işlemde alınan dolgu maddesi bir süre sonra vücutta kendiliğinden erir ve herhangi bir zararı bulunmamaktadır.

Uygulama sırasında ağrı hissedilmez, uygulama sonrasında ilk gün hafif şişlik yaşanabilir iyileşme sürecinde 3 gün burnunuzu korumalı ve yüzüstü yatmaktan kaçınmalısınız.
Burun Dolgularının kalıcılığı yaklaşık 1 sene kadardır. 1 sene sonunda küçük eklemelerle burnun yapısı korunabilir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu