Sağlık & Estetik

Ameliyatsız Yüz Germe Uygulaması (HIFU) Hakkında Her Şey

Ameliyatsız Yüz Germe Nedir?

Ameliyatsız yüz germe uygulaması yani HİFU, kırışıklıklar, sarkık cilt, çift çene ve diğerleri gibi yüzdeki cilt problemleri tedavi etmek için ultrason enerjisi içeren yeni bir kozmetik tedavidir. Ameliyatsız yüz germe uygulaması yani HİFU, yüz germe gibi cerrahi işlemlere daha iyi bir alternatiftir. Bu nedenle yavaş ve kesin sonuç almak isteyen kişiler, yüz germe ameliyatı yerine ameliyatsız yüz germe uygulamasını tercih etmektedirler.

Ameliyatsız Yüz Germe HİFU Nedir?

Yüksek Yoğunluklu Fokuslu Ultrason tedavisi olarak da bilinen HIFU, cildi sıkılaştırmaya yönelik kozmetik bir işlemdir. Ağrısız bir yüz germe işlemi olarak kabul edilir. Prosedürde, daha sıkı hale getirmek için yüzdeki kolajen üretimini artırmak için ultrason enerjisi kullanılır.

Klinik deneyler, Ameliyatsız yüz germe uygulaması yani HİFU’nun kırışıklıkları ve yüz gerdirmeyi iyileştirmek için güvenli bir prosedür olduğuna karar verdi. Cilt sıkılaştırma yüz bakımı Ameliyatsız yüz germe uygulaması yani HİFU’nun uygun şekilde uygulanmasıyla, insanlar tedaviden sonraki birkaç ay içinde değişiklikler yaşadıklarını bildirdiler. Ayrıca, cerrahi uzmanlar, bu prosedürle ilişkili riskin sıfır olduğunu belirttiler. Bu yazıda, prosedürü ve etkinliğini anlamanıza yardımcı olmak için Ameliyatsız yüz germe uygulaması yani HİFU yüz sıkılaştırma tedavisi ile ilgili ayrıntıları bileceksiniz.

Ameliyatsız yüz germe uygulaması, ayrıntılı olarak, tıbbi uzmanların, yüzeyin hemen altında bulunan cilt tabakasını hedeflemek için ultrason enerjisi kullandığı kozmetik bir prosedürdür. Sonuç olarak, ultrason enerjisi cilt dokularının hızlı bir şekilde ısınmasına neden olur.

Hücreler belirli bir sıcaklığa kadar ısıtılır ve burada hücresel hasara neden olmaya zorlanır. Hücresel hasarın bir sonucu olarak, gelişmiş bir kolajen üretimi olacaktır. Kolajen, cilt yapısını korumak için gerekli olan bir proteindir.

Artan kolajen üretimi ile cilt daha sıkı ve daha sıkı hale gelir. Kırışıklıkların sayısı da azalacaktır. Ultrason enerjisi genellikle dokuları hedeflemek için yüzün belirli bir bölgesine odaklanır. Bu işlemde hasta cildin üst tabakasında ek bir hasar görmeyecektir.

HİFU yönteminin avantajları çok çeşitlidir. Yüzdeki kırışıklıkları azaltır. Yüzdeki veya çoğunlukla boyun çevresindeki sarkık derinin gerilmesi sağlanır. Yanakların, göz kapaklarının ve kaşların kaldırılmasına yardımcı olur. Çene çizgisi tanımı, HİFU’nun uygulanmasıyla vurgulanabilir. Bu kozmetik prosedürle cilt pürüzsüzleştirme de sağlanabilir.

Ayrıca, HİFU tedavisi aynı zamanda birkaç hafta veya ay tedaviden sonra yüz bölgesindeki cildin elastikiyetini artırmaya yöneliktir. Kişinin yüz görünümü minimum üç ay sonra düzelmeye başlayacaktır.

Ameliyatsız Yüz Germe Fiyatları

Ameliyatsız yüz germe seanslarında yapılan işlemin atış sayısı kişiye özel olduğu için fiyatlar değişiklik gösterir.

Ameliyatsız Yüz Germe HİFU Fiyatları

Bu işlem kişiye özel olduğu için seans fiyatları farklı olabilir.

Ameliyatsız Yüz Germe Nasıl Yapılır?

HİFU cilt sıkılaştırma yüz tedavisi için öncelikle doktorlar ultraviyole enerjisinin geçeceği bölgeyi temizler.  Programa başlamadan önce anestezik krem uygulanması gerekir. Daha sonra tedavi edilen bölgeye bir ultrason jeli uygulanır. Artık HİFU cihazı, enerjiyi geçirmek için hedeflenen cilde yerleştirilir. Tıbbi uzmanlar, cihazı doğru şekilde ayarlar. Ultrason enerjisi daha sonra cilde yaklaşık bir dakika otuz saniye iletilir. Daha sonra dokular gerekli sıcaklığa ulaştığında cihaz çıkarılır ve kolajen üretim süreci başlar. Ek işlemlere ihtiyaç duyulursa, doktorlar hastaya aynı işlemi farklı seanslarda uygular. Bununla birlikte ağrı veya yan etki durumlarının tedavisi için hastalara bazı ilaçlar da reçete ederler.

Ameliyatsız Yüz Germe HİFU Öncesi Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tedaviden dört hafta önce tedavi bölgelerinde veya yakın bölgelerde botoks ya da dolgu uygulaması yaptırmayınız. Bu işlemden dört hafta önce herhangi bir yüz peelingi yapmaktan kaçınmalısınız. Tedaviden iki hafta önce mikro dermabrazyon ve lazer tedavisi gibi işlemler yaptırmayınız. Ameliyatsız yüz germe HİFU uygulamasından önceki iki hafta cildi aşırı güneşe maruz bırakmayınız. Bu uygulamayı yaptırmadan önceki bir hafta A vitamini, C vitamini, AHA ve BHA içeren serumlar gibi aktif içerik içeren cilt bakım ürünlerinden kaçınmalısınız. HİFU, hamile veya emziren kişiler için uygun değildir.

Dermal implantlarınız veya çene implantı dahil herhangi bir metal implantınız varsa, HİFU tedavisi size uygun değildir. Bunun nedeni metalin HİFU enerjisini çekmesi ve bölgenin oldukça sıcak ve ağrılı hale gelmesidir.

Şu anda herhangi bir akne veya cilt inceltici veya Roaccutane gibi ışığa duyarlı ilaç kullanıyorsanız, yanma riski olduğu için bu işlem uygun değildir. Yüz bölgesinde açık yara, akne, enfeksiyon veya cilt hassasiyetiniz varsa bu işlem uygulanamaz. 

Ameliyatsız Yüz Germe HİFU Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ameliyatsız yüz germe işleminden hemen sonra bölgenin ısınması normaldir. Tedavi edilen alan kızarabilir, kızarabilir ve karıncalanma hissedilebilir. Tedavi edilen alana üç ila beş gün boyunca ağda uygulamayınız. Ayrıca tedavi edilen bölgeye iki hafta lazer uygulamayınız. Ameliyatsız yüz germe uygulamasından sonraki iki ila üç gün cildinize peeling yapmayınız ya da aktif içerik içeren cilt bakım ürünlerini kullanmayınız. Bu işlemden sonraki iki gün boyunca yorucu egzersizlerden, saunalardan, masajdan ve buhar banyolarından kaçınınız.

İki hafta boyunca cildin iyileşme sürecinde güneş yanığından kaçınınız. Cilt sıcak veya hassas hissediyorsa, bölgeye aloe vera veya soğuk kompres uygulayınız. Ayrıca mutlaka her gün SPF 30 içeren bir güneş kremi uygulayınız. 

HİFU Ameliyatsız Yüz Germe Yaptıranlar

Hi Fu uygulaması yaptıranlar genel olarak yanak bölgesindeki sarkmaların ve yüzdeki kırışıklıkların tamamen yok olduğunu belirtiyorlar.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu