Sağlık & Estetik

Bepanthen Krem Nedir? Bepanthen Krem Ne İşe Yarar?

Bepanthen Krem Özellikleri

Bepanthen Krem, cildinize çok yönlü bakım yapan bir üründür. Hem cilt bakım ürünü hem de ilaç olarak kullanılan Bepanthen Krem’in tüm faydalarını ve cilt üzerindeki etkilerini sizler için inceledik.

Bepanthen Plus Krem Nedir?

Bepanthen Krem, pişik nedenlerine karşı bakım ve koruma sağlamak için iki şekilde çalışır. Bu krem yumuşak, pürüzsüz ve nemli tutarken tahriş olmuş hassas cildin doğal iyileşmesine nazikçe yardımcı olan pro vitamin B5 içerir. Ek olarak, Bepanthen cildin doğal nemini hapsederek hassas cildinizi kurutmadan cildin nazikçe iyileşmesini sağlamak için en uygun koşulları sağlar ve cildinizi korur. Klinik olarak kanıtlanmış Bepanthen, en hassas cildi bile tahriş edici ve sürtünmeye karşı koruyarak uzun süre kalıcı, şeffaf bir tabaka oluşturarak çalışır. Yağ içinde su formülü cildi sağlıklı ve nemli tutarken, pro vitamin B5 bileşeni cildin doğal koruyucu bariyerini onarmasına yardımcı olur. Bepanthen o kadar naziktir ki renk, koku ve koruyucu içermediğinden en hassas ciltlere yardımcı olmak için her tip ciltte kullanılabilir.

Bepanthen Plus Fiyatı

Bepanthen Plus genel olarak 30 lira ile 50 lira arasında değişir. 

Bepanthen Ampul Nedir? 

Bepanthen Ampul kuru cildi rahatlatır, emzirme sırasında ağrıyan göğüs uçlarını iyileştirir ve tedavi eder ve yanıkların ve iyileşmeyen yaraların iyileşmesini destekler. Doktorunuz tarafından belirlenen diğer rahatsızlıklar için de kullanılabilir.

Bepanthen Ampul Fiyatı

Bu ampulun fiyatı 14.03 TL’dir.

Bepanthen Krem Nedir? 

Kuru, hasarlı ciltler için Bepanthen nemlendirici krem, cildin yumuşak, pürüzsüz ve nemli kalmasını sağlarken nazikçe doğal cildin iyileşmesine yardımcı olur. Bu hafif formülasyon, kuruyan ve zararlı çevresel faktörlere maruz kalan cilde hızla nüfuz eder. Bepanthen kremi, cilt hücrelerinde vitamin pantotenik aside dönüştürülen aktif madde dekspantenol, pro vitamin B5 içerir. Bu aktif bileşenler cildin onarılmasına, sağlıklı görünümünü geri kazanmasına ve içten dışa yenilenmesine yardımcı olur. Yüksek emiciliği, hafif yağlı emülsiyonu ve yüksek nem içeriği ile Bepanthen nemlendirici krem, tahriş olmuş cilt üzerinde yatıştırıcı bir etki sağlar.

Bepanthen Plus Ne İşe Yarar?

Bepanthen Plus Krem cildi dezenfekte eder ve yara iyileşmesini destekler. Bepanthen Plus, renksiz bir antiseptik soğutma kremidir. Uygulanan yüzeysel yaralar, enfeksiyonu önler veya bunlarla savaşır ve teşvik eder.

Bepanthen Plus, aktif olan bir antiseptik olan klorheksidin içerir. Ciltte veya kontamine yaralarda bulunan bakterilere karşıdır bu nedenle yara enfeksiyonunu önleyebilir veya kontrol edebilir.

Bepanthen Plus’ı sıyrıklar, küçük kesikler ve çizikler, çatlaklar, hafif yanıklar, yaralar dahil enfeksiyon riski taşıyan her türlü küçük yara, enfekte cilt tahrişleri, emzirme sırasında çatlamış meme uçlarının tedavisi için kullanabilirsiniz. Sadece tıbbi reçete ile bacak ülserleri, dekübit ülserleri (basınç yaraları) ve ameliyat yaraları gibi kronik yaraların tedavisinde kullanılır.

Bepanthen Krem Ne İşe Yarar?

Bepanthen Krem genel olarak dex-panthenolum ve %0.5 klorheksidin dihidrokloridum içerir. Ciltte bulunan bakterilere karşı aktif olan bir antiseptik olan klorheksidin içerir. Cilt sağlığı destek tedavisi olarak aşınma, kesik, çatlak, çatlak, yanık ve cilt tahrişi gibi yaraların enfeksiyonu için kullanılır. Ameliyat sonrası hasar ve küçük cilt yaralarının iyileştirilmesi için de bu krem cilde uygulanır.

Bepanthen Plus krem sadece cildi dezenfekte etmekle kalmaz aynı zamanda iyileşmeyi hızlandırır ve kullanıldığında acı hissi vermez. Hoş bir dokuya sahiptir, sabahları uygulamak ve yıkamak kolaydır. Ayrıca yarayı kapatmaz ve hava girişi sayesinde yaranın iyileşmesi için doğru koşulları sağlar. Bepanthen Plus yaraları yatıştırıcı etkiye sahiptir.

Kesik, sıyrık veya morluklardan kaynaklanan küçük yaralar bakım ve tedavi gerektirir. Bu durumda cildinizi enfeksiyon riskinden koruyacak ve iyileşme sürecini destekleyecek bir ürüne ihtiyacı vardır.

Bemix Evigen Bepanthen Karışımı

Bemix Bepanthen Evigen karışımı saçların sağlıklı, parlak olması ve hızlı uzaması için bir maskedir. Bu maskeyi yapmak için bir kutu Bemiks, bir kutu Evigen, bir kutu Bepanthen Ampul ile 100 ml badem yağını bir kasede karıştırmalısınız. Ardından bu maskeyi bir fırça yardımıyla saç tellerinize uygulayınız. Yarım saat ile bir saat kadar saçlarınızda beklettikten sonra saçlarınızı yıkayınız. Bu maske saçlarınızın daha sağlıklı, parlak, ışıl ışıl, güçlü, beslenmiş ve canlı görünmesini sağlar.

Sitemizde yer alan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun ve jellerin kullanımı için sadece doktorunuzun tavsiyesini dikkate almanız önerilmektedir. Bilgisi geçen ürün/ürünlerin kullanımı tamamen kendi sorumluluğunuzdadır, kullanım neticesinde oluşabilecek herhangi bir sağlık sorununda theafrodit.com sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu