Sağlık & Estetik

Bepanthol Krem Nedir? Bepanthol Krem Nasıl Kullanılır?

Bepanthol Krem Ne İşe Yarar?

Bepanthol krem, tahriş olmuş ve hassas ciltler için idealdir. Ciltte rejenerasyon ve nemlendirme sağlar. Provitamin B5 ile zenginleştirilen bu krem, ciltte her gün etkili nemlendirme ve yenilenme sunar. Kuru ve hassas cilt tahrişleri için kullanılır.

Bepanthol krem, %5 provitamin B5 (deksantenol) içeren özel bileşime dayanmaktadır. Provitamin B5’in cilt üzerinde doğal yenilenme sürecini destekler ve aynı zamanda etkili bir şekilde nemlendirir.

Bepanthol Krem Fiyatı

Bu kremin fiyatı 55 lira ile 100 lira arasında değişmektedir.

Bepanthol Krem Ne İşe Yarar?

Bepanthol krem ​​cildi nemlendirir, yeniden onarır. Kuru ve cilde hassas ciltlerin bakımı ve günlük kullanımda sağlıklı kalmasına yardımcı olur. Hemen emilir ve serinlik hissi verir. Cildi gençleştirir ve serinletir. Bepanthol krem, güneşe maruz kaldıktan sonra cildin etkili bir şekilde nemlendirilmesi için uygundur. Dermatolojik olarak test edilmiştir ve günlük kullanıma uygundur.

Bepanthol Kaşıntı Giderici Krem Ne İçin Kullanılır?

Bepanthol Krem’in içeriğindeki provitamin B5 sayesinde cildin onarımına ve bakımına yardımcı olduğu için kuru ve yıpranmış ciltlerin bakımı için formüle edilmiş bir kremdir.

Sulu bir dokuya sahip olduğundan ve harici kullanım için olduğundan, kullanımı ile cildin doğal restorasyon sürecinde bir artış meydana gelir aynı zamanda bileşimi üstün bir tolerans sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

Dokusu sayesinde daha basit bir şekilde sürülür ve hoş bir his bırakır, dövme sonrası kullanımında olduğu kadar kuru, tahriş olmuş ve tahriş olmuş ciltlerin bakımında da tavsiye edilir.

Bepanthol Krem Çeşitleri

Bepanthol Krem’in farklı cilt hastalıklarına ve vücudun farklı bölümlerine özel formüle edilen çeşitleri vardır. Bu bölümde Bepanthol Krem çeşitlerini ele alacağız.

Bepanthol Pişik Önleyici Krem 

Bu krem, bebek bezi döküntülerine ve pişiğe karşı korur. Bebeğinizin hassas cildine özen gösterirken pişik nedenlerine karşı koruma sağlamaya çalışır. Klinik olarak kanıtlanmış Bepanthol, bebeğinizin cildini pişiğe neden olabilecek tahriş edici maddelerden ve sürtünmeden korumaya yardımcı olan nefes alabilen şeffaf bir tabaka oluşturarak çalışır. Hassas cildin doğal koruyucu bariyerini onarmasına nazikçe yardımcı olan Provitamin B5 içerir. Bebek cildini yumuşak, pürüzsüz ve nemli tutar. Renk, koku, koruyucu ve antiseptik içermez.

Bepanthol Onarıcı Krem

İçeriğindeki pantenol ve düşük lipid içeriği sayesinde cildin yenilenmesini kolaylaştıran bu emülsiyon, hassas cilde sahip kişilerin bakımı için geliştirilmiştir, tahriş ve kızarıklıklarda gözle görülür bir azalma sağlar. Sık kullanımı ile cilt bariyerinin işlevinde bir gelişme sağlar, bu nedenle tahrişe yatkın kuru ciltlerde üstün bakım sağlar ve ciltte tahriş oluşumunu engeller.

Kolayca emildiği ve cildi yağlı bırakmadan harika bir tazelik hissi bıraktığı için özellikle estetik tedavilerin uygulanmasından sonra sağlıklı cildi korur ve güneşe maruz kaldıktan sonra nemini arttırır.

Bepanthol Yara İyileştirici Krem

Bepanthol yoğun yüz kremi çok kuru ciltler için zengin bir kremdir. Çok kuru, gergin ve pürüzlü cildi yatıştırır. Cildin koruyucu bariyerinin yeniden yapılanmasını destekleyen pro-vitamin Dexpanthenol ve yüksek çoklu doymamış omega-6 yağ asitleri içeriği ile ince cildin koruyucu bariyerini stabilize eden hodan yağı içerir.

Yüz bölgesindeki kuruluk, sıklıkla gerginlik ve pürüzlülük hissiyle fark edilir kılan yüksek bir nem eksikliğine sahiptir. Bepanthol Yoğun Yüz Kremi burada yardımcı olur. Çok kuru ciltler için özel olarak tasarlanmıştır, zengin krem ​​nemi verir, cildin koruyucu bariyerinin yenilenmesini destekler ve uygulama sonrasında daha fazla nem kaybını önler.

Bepanthol Dudak Kremi

Bepanthol Dudak Kremi, pürüzlü ve çatlamış dudakların kendini yenilemesine yardımcı olur ve dehidrasyona karşı koruma sağlar. Dudak kremini yatmadan önce uygulayarak daha iyi sonuç elde edebilirsiniz. Bepanthol Dudak Kremi özellikle kırılgan, pürüzlü ve çatlamış dudaklar için uygundur. Diğer yaygın dudak problemleri, ideal olarak tüm yıl boyunca kullanılabilir.

Pro-vitamin pantenol ve seramidler ile zenginleştirilen bu dudak kreminin etkinliği dermatolojik olarak kanıtlanmıştır.

Bepanthol Ayak Kremi

Bepanthol ayak kremi her gün nemlendiren bir kremdir, hızla emilir, taze kokar, ayaklarda pütürlü yüzey oluşumunu azaltır ve cildin kendini yeniden inşa etmesine yardımcı olur.

Bu krem, provitamin pantenol, üre ve çayır köpüğü tohumu yağı ile zenginleştirilmiştir. Kuru ve pürüzlü ayaklarda bakım sağlar. Etkinliği dermatolojik olarak kanıtlanmıştır. Şeker hastalığında ayak bakımı için de uygundur.

Kuru, pürüzlü ayaklar için Bepanthol ayak kremi idealdir. Günlük bakımımızda ayaklarımıza hak ettikleri ilgiyi vermeyi çoğu zaman unuturuz. Ayakkabı ve çorap giyen ter bezlerinin sayısı genellikle nemli bir ortam, ayaklarda ciltte ağır bir yük oluşturur. Cildin üst tabakası yumuşar ve cildin koruyucu bariyeri artık işlevsel değildir. Zamanla, ayaklar kurur ve çatlar. 

Bepanthol ayak kremi, yumuşak ve pürüzsüz, pürüzlü, gergin ayakları tekrar korumak için idealdir. Basınç noktalarını azaltarak pürüzlerin yumuşamasını ve aşırı oluşumunun azalmasını sağlar. Bepanthol ayak kremi kuru cilt ile içeriden yenilenmeyi harekete geçirir. Ayak derisine zengin nem verir ve bu nemi uzun vadede tutma özelliğini destekler. Böylece cildin koruyucu bariyeri stabilize olur ve kuru, çatlamış ayakları yumuşatır.

Bepanthol El Kremi

Bepanthol El Kremi, cildi nemlendiren, kızarıklıktan koruyan ve kendini yenilemesine yardımcı olan, her gün kolayca emilen bir balsamdır. Pro-vitamin dekspantenol içeren bu el kremi, cilt tarafından hızla emilir ve yağlı değildir. Ciltte hoş, rahat bir his sağlar.

Bepanthol El Kremi, pürüzlü, çatlamış ellerinize tıbbi bakım sağlar ve onları hızlı bir şekilde pürüzsüz ve esnek hale getirir. Yağ içinde su emülsiyonu cilt yüzeyinde koruyucu bir film oluşturur ve nem kaybına karşı koruma sağlar. Dermatolojik aktif maddeler cildin derinliklerine nüfuz eder ve içeriden yeni cildin oluşmasına yardımcı olur. Aşırı hassas ciltlerde bile dermatolojik olarak kanıtlanmıştır. 

Bepanthol Yüz Kremi

Yüz derisinin esnek kalması ve nem ile beslenmesi için günlük olarak uygun şekilde muhafaza edilmesi önemlidir. Bepanthol yüz kremi, cilde yeterli nemi sağlar ve yüz derisinin yenilenmesine yardımcı olur. Ek fayda olarak bu yüz kremi, makyajınız için bir baz olarak da uygundur.

Rüzgar, soğuk ve sıcak havalar cildi yıpratır. Evde ve işte hassas yüz, onu zorlayabilecek bir dizi faktöre maruz kalır. Stres, ortam havasındaki kirleticiler, klimalar cildin koruyucu bariyerini yakalar ve böylece kuru ve gergin cilt oluşumunu destekler.

Bepanthol yüz kremi, yüzünüzdeki stresli cildi her gün besler ve kurutabilecekleri veya daha fazla zorlayabilecek olumsuz faktörlerin etkisini azaltmaya yardımcı olur. Krem, hasarlı cilt bariyerini iki kez destekler. Cilt, ihtiyaç duyduğu neme anında kavuşur. Cildin koruyucu bariyerinin stabilizasyonu sayesinde daha az nem kaybı olur. Bepanthol bu sayede tahriş olmuş cilt gerçeğine yüz kremi uygulayarak kendini toparlayabilir ve yeniden yapılandırabilir. 

Bepanthol Krem Eczane Fiyatı 

Bu kremin fiyatı 55 lira ile 100 lira arasındadır.

Bepanthol Krem Kullananlar

Bu krem, kullananlar tarafından çok beğeniliyor. Kullanan kişiler yağlı ve nemli yapısıyla yaraları ve yanıkları iyileştirdiğini belirtiyor. Bu kremi kullananlar, ciltteki kızarıklıkları gideren bu kremin cildin sağlıklı bir şekilde ışıldamasını sağladığını söylüyor.

Sitemizde yer alan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun ve jellerin kullanımı için sadece doktorunuzun tavsiyesini dikkate almanız önerilmektedir. Bilgisi geçen ürün/ürünlerin kullanımı tamamen kendi sorumluluğunuzdadır, kullanım neticesinde oluşabilecek herhangi bir sağlık sorununda theafrodit.com sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu