Yüz Bakımı

Cilt Bakımında Serum Kullanmanın Önemi

Serum Ne İşe Yarar?

Serumlar, cildimizin parlaklığı ve sağlığı için kilit bir rol oynar. Cildimizin ışıltılı, parlak ve genç kalması için kullandığımız bakım ürünleri oldukça önemlidir. Gece gündüz kremleri, temizleme jelleri, bakım kremleri ve serumlardan oluşan kozmetik dünyası özellikle 20’li yaşlardan sonra hepimiz için önem kazanmaya başlar. Cilt bakımı yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli etmenlerin başında cildimize uygun ürünler kullanmak gelir. Bunun için öncelikle cildimizi tanımalı, varsa cildimizdeki problemlere yönelik ürünler araştırarak kullanmaya başlamalıyız.

Genellikle temizleme ürünleri ve nemlendirici kremleri kolayca seçebiliriz ancak cildimize uygun serumu bulmak daha karmaşık olabilir.

Yüz serumu nedir ve neden kullanılır? 

Yüz serumları içinde özel aktive edilmiş bileşenler bulunan yüksek konsantrede hafif ve hızlı emilen formüllerdir.

Serumlar nemlendiricilerin yeterli olmadığı durumlarda cildinizde daha derin noktalara nüfuz eder ve hızlı emilim ile cildin ihtiyacını karşılar. Özellikle siyah nokta, sivilce, gözenek, leke, kırışıklık gibi problemlerde direk ihtiyaca yönelik sonuç sağlarlar.

Serumların şişeleri küçüktür ve bir iki damla kullanmak yeterlidir. Bazı serumlar tek başına yeterli gelmez serumu uyguladıktan sonra üzerine nemlendirici, anti aging veya leke kremi gibi tamamlayıcı ürünler sürüldüğünde hedefe yönelik bakım yapabilirsiniz. Fiyatları diğer ürünlere göre biraz daha pahalıdır fakat serumlar bir iki damla uygulandığı için diğer kremlere oranla daha uzun süre kullanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu