Sağlık & Estetik

Dermovate Krem Nedir? Dermovate Krem Nasıl Kullanılır?

Dermovate Krem Ne İşe Yarar?

Dermovate Krem pek çok farklı cilt sorunu ve dermatolojik hastalığı tedavi eden bir ilaçtır. Bu yazımızda Dermovate Krem hakkında tüm merak edilen soruları yanıtladık ve Dermovate Krem’i inceledik.

Dermovate Krem Prospektüs

Dermovate krem, genel olarak çeşitli cilt rahatsızlıkları için cilde uygulanan bir steroidal ilaç olan klobetasol içerir. Dermovate krem, kırmızı, şişkin ve pullu lekeler (sedef hastalığı), ısı veya terleme ile ilişkili şiddetli kaşıntı, tahriş ve şişlik ile mor renkli lekeler (lichen planus) gibi cilt rahatsızlıkları iyileştirmek için kullanılır. Bu krem doktorunuzun talimatlarına ve tavsiyelerine göre kullanılmalıdır. Bu krem başka cilt rahatsızlıklarında kullanılmamalıdır. Fazla kullanılmamalı veya aşırı uygulanmamalıdır. Doktora danışmadan kesinlikle kesilmemelidir.

Dermovate Krem Fiyatı

Bu kremin güncel fiyatı 23.17 TL’dir.

Dermovate Krem Ne İşe Yarar?

Bu krem topikal yani cilt üzerinde kullanılan bir ilaçtır. Belirli cilt sorunlarının neden olduğu kızarıklık, kaşıntı, şişme veya diğer rahatsızlıkların giderilmesine yardımcı olmak için kullanılır. Bu ilaç bir kortikosteroiddir (kortizon benzeri ilaç veya steroid). Bu ilaç sadece doktorunuzun reçetesi ile mevcuttur.

Dermovate Krem Ne İçin Kullanılır?

Bu krem genel olarak sedef hastalığı (yaygın plak sedef hastalığı hariç), inatçı egzamalar, liken planus, diskoid lupus eritematozus ve daha az etkili steroidlere tatmin edici yanıt vermeyen diğer cilt rahatsızlıkları ve çeşitli dermatolojik rahatsızlıkların tedavisi için kullanılır. Bu kremi etkilenen bölgeye günde bir veya iki kez uygulayınız. 

Dermovate Krem Yasaklandı Mı?

Hayır, bu kremin satışı devam etmektedir.

Dermovate Krem Kahverengi Ne İşe Yarar? 

Dermovate, topikal bir kortikosteroid olan aktif bileşen clobetasol propionate içeren bir kremdir (topikal, doğrudan etkilenen bölgeye uygulandığı ve bir kortikosteroidin iltihabı azalttığı anlamına gelir). Dermovate, yalnızca reçeteyle satılan diğer kortikosteroidlerden daha güçlüdür. Dermovate yalnızca diğer steroid kremler etkili olmadığında kullanılmalıdır. Bu krem diskoid lupus eritematozus, liken planus ve sedef hastalığının tedavisinde kullanılır.

Dermovate 0.05 Krem Ne İçin Kullanılır?

Bu krem genel olarak kırmızı, şişkin ve pullu lekeler (sedef hastalığı), ısı veya terleme ile ilişkili şiddetli kaşıntı, tahriş ve şişlik ile mor renkli lekelerin (lichen planus) tedavisi için uygulanır.

Dermovate Krem Kullananlar

Kullanıcılar, bu kremin egzamaya karşı, ense tarafında oluşan yaralara ve kepeğe karşı bu kremin oldukça etkili olduğunu belirtiyor.

Sitemizde yer alan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun ve jellerin kullanımı için sadece doktorunuzun tavsiyesini dikkate almanız önerilmektedir. Bilgisi geçen ürün/ürünlerin kullanımı tamamen kendi sorumluluğunuzdadır, kullanım neticesinde oluşabilecek herhangi bir sağlık sorununda theafrodit.com sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu