Yaşam Tarzı

Evde Spor Ekipmanları

Evde Spor Ekipmanları ve Egzersiz Aletleri

Evde spor yapmak, pandemi dönemiyle birlikte trend hale geldi. Pandemi izolasyonu nedeniyle insanlar hem keyifli vakit geçirmek hem de spor yapmak için evde spor yapma arayışına girdi. Şimdilerde evde spor yapmanın konforunu keşfettiyseniz ama nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, sizin için detaylı bir rehber hazırladık.

Evde Spor Aletleri

Pandemi sırasında birçok spor salonu ve fitness stüdyosu hala kapalı olduğundan, verilen alanınız için evde hareket etmenize ve fitness hedeflerinizde ivme kaybetmeden egzersiz yapmanıza yardımcı olabilecek en iyi evde egzersiz ekipmanını bulmak önemlidir.

Bazılarımız hala dışarıda güvenli bir şekilde egzersiz yapabiliyorken (yani yürüyüşler, koşular veya bisiklete binme gibi aktivitelerde sosyal mesafe kurallarına uyabiliyoruz), çoğumuz kalabalıkların açık havada kardiyo yapmayı yasakladığı bölgelerde yaşıyor. 

Bu, birçok insan için oturma odaları veya yatak odaları, bodrum katları veya dairelerindeki küçük boş alan kareleri geçici egzersiz noktaları ve fitness salonları haline geldiği anlamına gelir. Eğer bu durum sizin için geçerliyse, spor yapmak için geniş yeriniz olmaması ihtimali oldukça yüksektir.

Anlıyoruz, evde bir spor salonu yapmak göz korkutucu olabilir. Bu nedenle, ev kullanımı için en iyi egzersiz ekipmanı seçimlerini paylaşmak üzere ülkenin dört bir yanından eğitmenlerle görüştük. Ağırlıklardan masaj aletlerine kadar, bu ev tipi egzersiz ekipmanı seçimleri, hazırlanmanıza yardımcı olacaktır.

İster Zoom üzerinden ayarlayabileceğiniz sanal fitness dersleri bulmuş olun, ister tek başınıza yapmayı tercih edin, bu spor aletleri, pandemi döneminde bir rutini korumanıza ve umarım hissettiğiniz stres ve endişenin bir kısmını gidermenize yardımcı olacaktır. 

TRX Suspension Trainer System 

TRX Suspension Trainer System, hem üst hem de alt vücudunuzu çalıştırmanıza olanak tanırken, temel stabilite geliştirmenize yardımcı olur. Size yol gösterecek bir eğitmene erişiminiz yoksa, TRX’in web sitesinde günlük olarak güncellenen 30 dakikalık video antrenmanlarının yanı sıra eğitici videolar bulunur. 

Diğer ekipman parçalarından biraz daha pahalı olmasına rağmen, doğru kullanılırsa TRX sistemi ihtiyacınız olan tek ekipman olabilir. Bir kapıya veya hatta bahçedeki iyi ağaca takılabileceği için kurulumu kolaydır.

Vücut Ağırlığı Antrenmanı İçin: Yoga Aksesuarları Kaymaz Egzersiz Minderi

New York’ta sertifikalı bir kişisel antrenör ve koşu koçu olan Elizabeth Corkum, bir yoga matı sadece yoga için değildir: Germe ve çekirdek çalışma gibi vücut ağırlığı egzersizlerini daha rahat hale getirebilir, diyor. (Ayrıca, kuvvet antrenmanı için de iyi bir yüzey sağlayabilir.) Çoğu temel yoga matı ekonomiktir ve işi, bankayı bozmadan gayet iyi yapar. Ancak bu, diğer paspaslardan daha uzundur, bu da uzun boyluysanız bir artıdır.

Yoga Accessories Non-Slip Exercise Mat

Bir yoga matına biraz daha fazla para harcamayı düşünürseniz, bu Manduka Pro seçeneği yogiler tarafından sevilen bir seçenektir. Sabit olan süper dayanıklı, ağır bir mat. Çoğu yoga matından daha kalın olması idealdir bu yüzden kuvvet egzersizleri için harikadır.

FEIERDUN Doorway Pull-Up Bar

Şınav ve barfiks barları, herhangi bir ek ağırlık olmaksızın, üst vücut gücünü korumaya ve kazanmaya yardımcı olmak için harikadır. Şınav ve barfiks barları sırtınızdaki, omuzlarınızdaki, göğsünüzdeki ve kollarınızdaki kasları çalıştırır ve elinizin bardaki pozisyonunu değiştirerek kas gruplarını kolayca izole edebilirsiniz.

Evde Yapılabilecek Spor Aletleri ile Egzersizler

Evde yapılabilecek sporlar için ergonomik ve akıllı ekipmanları sizler için inceledik.

AZURELIFE Exercise Core Sliders

Core sliders, plank rutininizi yepyeni bir düzeye taşıyacak. Frizbi gibi görünen bu diskler, hem halı hem de parke zeminler için seçenekler sunarak yoğun bir antrenman sırasında düşük etkili hareket için sonsuz seçenekler sunar. İç ve dış uyluklarınız, bacaklarınız ve poponuz gibi vücudunuzdaki büyük kas gruplarını güçlendirmek için bunları kullanabilirsiniz.

Core sliders, herhangi bir etki yaratmadan bir ton farklı egzersizin yoğunluğunu artırmak için kullanılabilir, eklemleriniz ve alt kattaki komşularınız için iyidir. 

Zensufu Ankle Weights

Ayak bileği ağırlıklarını evde antrenmanınızı çeşitlendirmek için yararlı bir ekipman parçası olarak görüyor. Ayak bileği ağırlıklarını kullanmak, çifte atma gibi alt vücut hareketlerine ve V karın hareketi gibi temel egzersizlere ekstra direnç katabilir.

TheraBand Resistance Band Loop Set

Bu direnç bantları, ev ve seyahat egzersizleri için benim vazgeçilmezim oldu. Direnç bantları portatiftir, çeşitli boyut ve gerginlik seviyelerinde gelir ve tüm atletik yetenek seviyeleri için çalışır.

Direnç bantlarını seyahate uygunlar ve kollarınızı, karın bölgenizi ve bacaklarınızı çalıştırmak arasında ekipman değiştirmeden kolayca geçiş yapabilirsiniz.

JFIT Dumbbell Set

Amacınız kas yapmaksa, halter veya serbest ağırlık olmazsa olmazdır. Dumbell, hem çok yönlü hem de dayanıklı oldukları ve apartmanlar ve küçük alanlar için alan açısından çok verimli oldukları için, herhangi bir ev jimnastiğindeki en önemli ekipmanlardan biri olabilir. Clean and press, biceps curl, göğüs presi, squat, deadlift, renegade row ve tricep kickback dahil olmak üzere bir çift dambıl ile yapabileceğiniz yüzlerce egzersiz var.

Bowflex SelectTech Adjustable Weight

Ağırlıklar, kalp atış hızınızı artırırken tüm vücudunuzu çalıştırır. Bir ağırlık, evde anında bir antrenman için kalp atış hızınızı yükselten salıncaklar, dead lift hareketi, squat gibi çeşitli hareketleri gerçekleştirmenize olanak tanır. Bu ağırlıklar kişisel zindelik seviyenize uyum sağlaması faydalıdır ve aynı zamanda birden fazla ağırlık satın almanız gerekmediği için yerden de büyük tasarruf sağlıyor.

Eve Alınabilecek En İyi Spor Aleti

Bir egzersiz bisikleti, muhtemelen insanların ev jimnastik ekipmanı satın alırken aldıkları ilk şeydir. Oldukça uygun fiyatlı ve hafiftirler ve az yer kaplarlar (çoğu katlanabilir). Egzersiz bisikletleri, günlük kardiyo dozunuzu almanın harika bir yoludur. Günümüzde, basit bisikletlerden, Peloton gibi pahalı makinelere kadar uzanıyorlar.

En iyi kondisyon bisikletleri arasında en iyi seçimimiz, Men’s Health dergisinin de en iyi seçimi olan Exerpeutic Folding Magnetic Bike. Egzersizinizin zorluğunu ayarlayabilmeniz için sekiz gerginlik seviyesi vardır. LCD ekran mesafeyi, yakılan kaloriyi, zamanı ve hızı gösterirken, el sensörleri kalp atış hızınızı takip eder.

Egzersiz bisikletinin yanı sıra, bir koşu bandı, bir ev jimnastiği için isteyeceğiniz ilk öğelerden biridir. 2000 liranın altında iyi, güvenilir bir koşu bandı bulmak zor. Geniş koşu bandı yelpazesine baktıktan sonra, daha uygun fiyatlı seçeneklerden biri olan Xterra Folding Treadmill Katlanır Koşu Bandını öneriyoruz.

Ucuz Spor Aletleri

Formda kalmanın çok pahalıya mal olması gerekmez. Gittikçe daha fazla insan pahalı spor salonu üyeliğinden vazgeçmeyi ve programları izin verdiğinde evde egzersiz yapmayı tercih ediyor. İstediğiniz zaman egzersiz yapmak, genellikle bir egzersiz rutinine bağlı kalma ihtimalinizin daha yüksek olduğu anlamına gelebilir. Ucuz egzersiz ekipmanı bulmanın veya bütçeniz kısıtlıyken ücretsiz bir egzersiz rutini oluşturmanın sayısız yolu vardır. Bazı grup egzersiz dersleri, spor salonu üyeliğinin maliyetini yarıya indirebilir. İşte evde ya da hareket halindeyken zinde kalmak için harika egzersiz ekipmanı değerleri ve ucuz ya da ücretsiz egzersiz fikirleri…

Atlama ipi, egzersiz ekipmanının nihai parçası olabilir. Atlama ipleri ucuzdur, küçük ve taşınabilirdir ve fitness seviyenize ve hedeflerinize bağlı olarak kolay veya aşırı derecede zorlayıcı olabilen ölçeklenebilir bir antrenman sunarlar.

Dambıllar nispeten ucuzdur ve inanılmaz çeşitlilikte direnç antrenmanı rutinleri sağlar. Daha iyi fırsatlar için internetten araştırma yapabilirsiniz.

Koşmak harika bir düşük maliyetli egzersizdir. Ayakkabılar önemlidir, ancak savurganlık yapmaya gerek yoktur. Araştırmalar, orta fiyatlı ayakkabıların pahalı olanlar kadar iyi çalıştığını gösteriyor. Ayak tipinize ve koşu stilinize uygun bir ayakkabıyı bulun.

Vücut ağırlığı antrenmanları, basit jimnastik hareketlerinin bir kombinasyonudur. Vücut ağırlığı egzersizi, diğer egzersiz türlerinden biraz daha fazla yaratıcılık ve kişisel inisiyatif gerektirebilir, ancak genellikle daha iyi sonuçlar verir. Bir egzersiz rutini geliştirin ve birinden diğerine hızla geçin. Şınavı bu antrenmanın temeli olarak kabul edin ve squat, lunge hareketi, zıplama hareketleri ekleyin.

Tam olarak ne istediğinizi biliyorsanız, onu genellikle ikinci el spor ekipmanları satan online mağazalarda bulabilinmayı planladığınız bir ekipman olrsiniz. Yine de, ekipmana çok para harcamadan önce, iyi çalışır durumda, yüksek kalitede ve kullamasına özen gösterin. Uzun vadeli niyetinizden emin olmasanız bile, kullanılmış ekipman satın almak size para kazandıracaktır.

Oldukça düşük bir yatırım karşılığında oturma odanızda spor yapabilirsiniz. Youtube videoları, sıkılmamanız veya çok çabuk vazgeçmemeniz için ilgi çekici, güvenli ve dengeli bir egzersiz olmalıdır. 

En Çok Zayıflatan Spor Aleti Hangisi?

Koşu bandı, kürek çekme aleti, kardiyo bisikleti, eliptik bisiklet, stepper egzersiz aleti ve functional trainer aleti ile kısa sürede forma girmeniz mümkündür.

Decathlon Spor Aletleri

Decathlon’da mekik sehpası, eliptik bisiklet, dambıl, direnç bandı, koşu bandı, plates matı, plates topu, kondisyon bisikleti gibi pek çok spor aleti vardır. Bu spor aletlerinden ihtiyacınıza uygun seçimleri yapabilirsiniz.

Trendyol Spor Aletleri

Trendyol’da eliptik bisiklet, dambıl, direnç bandı, koşu bandı, plates matı, plates topu, kondisyon bisikleti gibi pek çok spor aletinden birisini satın alabilirsiniz.

Başa dön tuşu