Sağlık & Estetik

Fucidin Krem Ne İşe Yarar? Fucidin Krem Nasıl Kullanılır?

Fucidin Krem Özellikleri

Fucidin Krem, iltihap giderici ve bakteriyel enfeksiyonları tedavi eden bir ilaçtır. Etken madde olarak fusidik asit içeren Fucidin Krem ile ilgili merak ettiğiniz tüm soruların cevaplarını almak için yazımızı okumaya devam edin.

Fucidin Krem Nedir?

Fucidin Krem, bir anti-inflamatuar steroid olan %1 hidrokortizon ve cildin en yaygın bakteriyel enfeksiyonlarını tedavi eden %2 fusidik asit aktif bileşenlerini içerir. Mantar cilt enfeksiyonlarına karşı aktif değildir. Fucidin Krem ayrıca bazı kişilerde alerjik cilt reaksiyonlarına neden olabilen butil hidroksianisol, setil alkol ve potasyum sorbat içerir.

Egzama tedavisi ve yaygın bakteriyel enfeksiyonlar için Fucidin krem oldukça etkilidir.

Fucidin Krem Fiyatı

Fucidin Kremin şimdiki fiyatı 23.17 TL’dir. 

Fucidin Krem Ne İçin Kullanılır?

Hidrokortizon içeren bu krem, “hafif” bir steroid olarak sınıflandırılır ve hafif ila orta dereceli egzama, dermatit ve böcek ısırığı reaksiyonları dahil cilt koşullarının tedavisi için reçete edilir. Fusidik asit de içeren bu krem, bir steroid kremin faydalı olabileceği ancak cildin de enfekte olduğu veya enfekte olma ihtimalinin yüksek olduğu durumlarda kullanılır. Enfekte olan ancak dermatit unsuru olmayan cilt bölgelerinde (örneğin, basit pamukçuk, pişik veya impetigo veya uçuk gibi viral enfeksiyonlar) veya rosacea bölgelerinde kullanılmamalıdır. 

Fucidin H Krem Ne İşe Yarar?

Fucidin Krem, ciltteki bakteriyel enfeksiyonların tanı veya tedavisinde yaygın olarak kullanılır. Bakteri ve mantarlardan dolayı oluşan dolama, iltihaplı egzama, enfeksiyonlu sivilce, yara, yanık ve iltihaplı kıl dönmesinin tedavisinde bu krem uygulanır. Hematolojik bozukluklar, fusidik süspansiyon, ishal, mide bulantısı gibi yan etkileri vardır. Fusidik Asit tuzları, Fucidin Kremin hazırlanmasında rol oynar. Bu krem ciltteki bakteriyel enfeksiyonların tedavisinde kullanılır.

Fucidin Krem Prospektüs

Bu kremi kullanmadan önce ekteki broşürü dikkatlice okumanız önemlidir. Krem, cildin etkilenen bölgelerine günde bir veya iki kez uygulanmalı ve sadece ince bir tabaka kullanılmalıdır. Semptomlarınız düzelmeye başladıkça kremi daha az kullanmaya başlamalı ve daha uzun vadede faydaları korumak için yumuşatıcı bir krem ​​kullanmaya devam etmelisiniz. Normalde iki haftadan uzun süre günlük olarak kullanmamalısınız. Belirtileriniz yedi gün sonra herhangi bir iyileşme belirtisi göstermiyorsa, doktorunuzla konuşun, çünkü herhangi bir enfeksiyonu temizlemek için bir dizi oral antibiyotik gerekebilir ve kremi kullanmaya devam etmek durumu daha da kötüleştirebilir.

Fucidin Krem Kullananlar

Bu kremi kullanan kişiler, bu ürünün ciltteki enfeksiyonlar ve iltihabı iyileştirdiğini düşünüyorlar. Antibiyotikli olan bu kremin kıl kökü iltihabı tedavisinde de etkili olduğunu belirtiyorlar.

Sitemizde yer alan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun ve jellerin kullanımı için sadece doktorunuzun tavsiyesini dikkate almanız önerilmektedir. Bilgisi geçen ürün/ürünlerin kullanımı tamamen kendi sorumluluğunuzdadır, kullanım neticesinde oluşabilecek herhangi bir sağlık sorununda theafrodit.com sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu