Yüz Bakımı

Hassas ve Tahriş Olmuş Ciltler için Nocicept Cilt Bakım Ürünleri

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Cilt problemi olanların özellikle tercih ettiği dermokozmetik ürünler her geçen gün önem kazanıyor. Cildimize kullandığımız ürünlerin doğal içerikli, dermotolojik testlerden geçirilmiş, hayvanlar üzerinde test edilmemiş olması markaları tercih etmemizde önemli rol oynuyor.

Bariyer kremler geliştirerek yola çıkan Nocicept’in dermokozmetik bakım ürünleri aynı zamanda tedaviyi destekleyici özellikleriyle de öne çıkıyor.

Bu yazımızda hassas ciltler için nemlendirici ve cildi yatıştırıcı özelliğiyle Nocicept Sensitive Skin ile el ve yüz yıkama sıvı sabunu Nocicept Liquid Soap ürünleri Nedir? Ne işe yarar? Nasıl kullanılır? Ve  kullanıcı yorumları nelerdir? Gibi soruların cevaplarını bulacaksınız. 

                                                
Nocicept Sensitive Skin Cream Nedir?

Nocicept Sensitive bakım kremi yüz ve hassas bölgeler için tasarlanmış, yüz bölgesindeki aşırı tahriş, kızarıklık ve hassasiyeti gidermek için kullanılır. Sadece kadınlar için değil aynı zamanda erkeklerde de tıraştan sonra yüz bölgesinde oluşan tahrişi, kızarıklığı ve kaşıntıyı giderir. Ayrıca yüz bölgesindeki peeling ve lazer işlemlerinden sonra oluşan kaşıntı, kızarıklık, hassasiyet ve tahrişi iyileştirmeye yardımcı olur.

İçindeki kaprilik / kaprik trigliserid ve gliserin cildi nemlendirir ve cilde nemi kilitler. Yapısında bulunan dimetikon ve çinko oksit ciltte koruyucu bir bariyer oluştururken, Pantenol cildi yumuşatır ve yeniler. Strontium chloride hexahydrate ise ciltteki tahrişi yatıştırır.

Nocicept Sensitive Skin Cream Ne İşe Yarar?

Kuru ve hassas ciltler için özel olarak tasarlanan Nocicept Sensitive Skin, cildinizi yoğun bir şekilde besler ve rahatlatır. Cildinizi dermatolojik rahatsızlıklardan korumak için cildin doğal bariyer işlevini korur ve iyileştirmeye yardımcı olur. 

Nocicept Sensitive Skin Krem, ciltte oluşan kızarıklık, yanma, tahriş ve hassasiyeti giderir. Ağda, epilasyon, tıraş, peeling ve lazer gibi işlemlerden sonra oluşan hassasiyeti ve rahatsızlığı gidermeye yardımcı olur. Bu işlemlerden hemen sonra cilde uygulandığında cildi yatıştırır, yeniler ve besler. Ayrıca Nocicept Sensitive Skin ile desteklenen cildiniz gün boyu yumuşak ve ışıltılı kalır.

 Genel olarak yüz bölgesinde bulunan dermatozların tedavi edilmesi ve giderilmesi için olağan tedavilerin yanında özel olarak formüle edilmiştir. Rosacea gibi dermatolojik rahatsızlığı olanlarda sık görülen kızarıklık, tahriş ve hassasiyet problemlerinin oluşumunu önler. Yüz bölgesindeki kızarıklık, yanma, batma ve kaşıntıyı hafifletir. 

Nocicept Sensitive Skin Cream Nasıl Kullanılır?

Nocicept Sensitive, günde iki ya da üç kez temiz yüz bölgesine nazikçe uygulanabilir. Ciltte oluşan kızarma ve hassasiyet durumlarına göre kullanım sıklığı değişebilir.

Nocicept Kullananlar

Nocicept Sensitive Skin Extra-Vanishing Cream’in Rosacea’lı bir ciltte kullanımı ve deneyim sonucu oldukça etkili. Özellikle kızarıklığın arttığı cildin hassaslaştığı durumlarda uygulanan krem cildin yaklaşık yarım saat gibi bir sürede sakinleşmesine ve kızarıklığın giderilmesine yardımcı oluyor.

Nocicept Liquid Soap Nedir?

Nocicept Liquid Soap genel olarak hassas eller ve yüz bölgeleri için özel olarak tasarlanmış bir cilt temizleme ürünüdür. Hassas, çabuk tahriş olan, kuruyan ve çatlayan elleri nemlendiren ve cilt bariyerini koruyan bir sıvı sabundur. İçindeki gliserin cilde nem kazandırırken pantenol ve strontium chloride hexahydrate cildin bütünlüğünü korur.

Nocicept Liquid Soap Ne İşe Yarar?

Pandemi nedeniyle sık sık ellerimizi ve yüzümüzü temizleme ihtiyacı duyduğumuz bugünlerde özellikle tercihimiz dermokozmetik sıvı sabunlar oluyor. Çeşitli kimyasal maddeler içeren sabunlar ve dezenfektanlar ellerimiz ve yüzümüzde tahriş oluşturabiliyor. Bu durum ellerde çatlamaya, kurumaya ve kızarıklığa neden oluyor. Nocicept Likit sabun tam da bu ihtiyacı karşılamaya yönelik geliştirilmiş formülüyle cilt bariyerine zarar vermeden cildi temizler ve nemlendirir.

Nocicept Liquid Soap Nasıl Kullanılır?

Günlük olarak el ve yüz temizliğinde su ile birlikte köpürterek kullanabilirsiniz.

Yıkama sonrası kağıt havluyla ellerinizi ve yüzünüzü kuruttuktan sonra ekstra nem ve koruma için Nocicept Vanishing Cream ile bakımınızı tamamlayabilirsiniz. Tahriş olmuş hassas ciltler için özellikle nemlendirme ve bakım sağlar. [/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu