Kişisel Gelişim

Kişisel Gelişim Filmleri

Kişisel Gelişim Filmleri Önerileri

Kişisel gelişim filmleri aslında ilham veren filmlerdir. En iyi ilham veren filmler, izleyici üzerinde silinmez bir izlenim bırakır. Bu listenin klişe olmaması adına, daha önce izlememiş olabileceğiniz ve hafızanızdan silinmiş olabilecek filmleri seçtik. 

En İyi Kişisel Gelişim Filmleri

Bu bölümde size ilham verecek ve motivasyonunuzu artıracak en iyi kişisel gelişim filmlerini sıraladık.

Aman Tanrım!

Aman Tanrım, anlamlı bir mesaj içeren eğlenceli ama ilham verici bir film. Başına sürekli kötü şeyler gelen bir TV muhabiri (Jim Carrey) hakkında. Tanrı’nın korkunç bir iş yaptığından şikayet eder. Bu noktada Tanrı ona görünür ve daha iyi bir iş yapıp yapamayacağını görmek için ona tüm güçlerini sunar. Yol boyunca, hayatını değiştiren dersler öğrenir.

Dingin Savaşçı 

Dingin Savaşçı kitabına dayanan film, Berkeley’den bir öğrenci olan bir üniversite öğrencisinin isteyebileceği her şeye sahip olan Dan’i konu alıyor. Yine de Dan mutsuz, çok sıkıntılı ve geceleri uyumakta güçlük çekiyor. Bir gece bir rehberle tanışır ve kendini keşfetme yolculuğu başlar. Bu filmi seviyorum ve film boyunca birçok anlamlı mesaj var. Filmde çok etkilendiğim birkaç cümle var.

“Asla anlar geçip gitmiyor. Sıradan anlar yoktur.”

“Sevilmesi en zor olanlar genellikle ona en çok ihtiyaç duyanlardır.”

“Ölüm üzücü değil. Üzücü olan şu ki: Çoğu insan hiç yaşamıyor.”

“Bir savaşçı, mükemmellik, zafer ya da yenilmezlikle ilgili değildir. O mutlak savunmasızlıkla ilgilidir. Tek gerçek cesaret budur.”

Bugün Aslında Dündü

Bu film, kendini aynı günü tekrar tekrar tekrarladığı bir zaman döngüsünde bulan kibirli bir hava durumu sunucusu (Bill Murray) hakkında… En kötü kısım? Geçen günün olaylarını hatırlayan tek kişi o. Başka kimse bir şey hatırlamıyor gibi görünüyor! İlk başta bu zaman döngüsünü kişisel kazanç için kullanır. Ancak bir süre sonra hayatını ve önceliklerini değerlendirmeye başlar.

Yani bu film gerçekten ilginç bir film. Zaman döngüsünün arkasındaki nedenin asla açıklanmadığını unutun, çünkü mesele bu değil. Bu filmin biraz eski olduğunu unutun. Bugün Aslında Dündü, ilk izleyişinizde gözünüzden kaçabilecek derin mesajlara sahiptir ve yorumlanması tamamen kimin izlediğine bağlıdır. Film, götürmeye çalıştığı dersleri asla gerçekten tartışmıyor. Bunun yerine, sizin tarafınızdan örtük olarak gözlemlenmeleri ve yorumlanmaları gerekiyor.

Şimdi Ya Da Asla

Bu film, akciğer kanseri teşhisi konulduktan sonra bir hastanede yolları kesişen iki ölümcül hasta adam (Jack Nicholson ve Morgan Freeman) hakkındadır. Tedavileri sayesinde birbirleriyle arkadaş olurlar. Ölmeden önce yapmak istedikleri şeylerin bir listesindeki maddeleri yerine getirmek için bir yolculuğa çıkmaya karar verirler.

İyilik Bul, İyilik Yap

İyilik Bul, İyilik Yap filmi, üç kişiye bir konuda yardım ettiği bir iyi niyet hareketi başlatan bir çocuk hakkında… Çocuğun iyilik yaptığı üç kişi ise iyiliği iade edemez ve diğer üç kişiye yardım ederek iyiliğini ödemesi gerekir. Film biraz yavaş başlıyor ama ortalarda ilerliyor. Filmin dörtte üçü, her şey yerli yerine oturmaya başlar ve son, göz yaşartan bir sondur. Film boyunca noktaların beklenmedik bir şekilde birleşmesi çok etkileyici. Bu bir nezaket, cömertlik, sıcaklık ve şükran filmi…

Umudunu Kaybetme

Umudunu Kaybetme, oğluna daha iyi bir yaşam sağlamak için karısının onu terk etmesi, evsiz kalması gibi yenilgiler, zorluklar ve zorluklar yaşayan bir satıcı (Will Smith) hakkındadır. Yolculuğu boyunca bir kez olsun pes etmedi ve hedeflerine ulaşmak için çalıştı. Filmin havası yavaş ve kasvetli, seyircinin karakterin neler yaşadığını daha tam olarak deneyimlemesi için tasarlandı. Kararlılık, kendine inanç, sebat ve hayallerimizin peşinden gitmenin yanı sıra hikaye, bir babanın çocuğuna olan sevgisinden de güçlü bir şekilde bahsediyor.

Netflix Kişisel Gelişim Filmleri

Netflix platformunda yer alan en iyi kişisel gelişim filmlerini sizler için yazdık.

Truman Şov

Belki de karşılaşacağınız en düşündürücü filmlerden biri olan bu film, bildiği ve yaşadığı hayatın aslında bir realite şov olduğunu keşfeden sıradan bir sigortacı hakkında bir film! Jim Carrey’in oynadığı çoğu filmde olduğu gibi, bu sinema şaheseri, ilk gösteriminin üzerinden yirmi yılı aşkın bir süre geçmesine rağmen bile en iyi komedi filmlerinden biri olmaya devam ediyor. Övgüye değer aktör, olağanüstü oyunculuk hünerinin çarpıcı görüntüsünü fazlasıyla kanıtlayan Truman Şov’daki muhteşem performansıyla Altın Küre Ödülü bile kazandı. Konu ilgi çekici bir öncül ile başlıyor ve sizi 20 yıl boyunca sayısız tartışmaya neden olan hiciv türüyle tanıştırmaya devam ediyor. İşte tam da bu yüzden Truman Show, Netflix’te izlenecek harika filmler kategorisine giriyor.

Küçük Prens

Bu, Netflix platformundaki en iyi ilham verici filmlerin hemen hemen her listesinde sıkça karşılaşacağınız bir animasyon filmi. Film, annesinin önerileriyle yetişkin bir dünyayla uğraşan küçük bir çocuğun hikayesi etrafında dönüyor. Anne, kızı için çeşitli büyük planlar yapmıştır, ancak eksantrik komşusu onu, istediğiniz her şeyin mümkün olduğu olağanüstü bir dünyaya sürükler. “Küçük Prens” dünyası. Bu hikaye, “sadece bir kez yaşarsınız” ifadesinin güçlü bir hatırlatıcısıdır ve hayatınızın her anından, istediğiniz şekilde zevk almanın önemini kavramaya başlamanızı teşvik eder. Doğal olarak, kendini bir çıkmaza saplanmış gibi hisseden herkes için bu film Netflix’teki en ilham verici filmlerden biri olacak.

Yedi Yaşam

Netflix’teki her ilham verici film listesinde, Will Smith’in yer aldığı bir veya iki film mutlaka çıkacaktır. Yedi Yaşam filmi nedenini kanıtlamaya devam ediyor. Kefaret kavramına dayanarak, karanlık bir sır tarafından musallat olan bir adam, yedi yabancının hayatını kökten değiştirerek kendini aklamaya çalışır. Bununla birlikte, bu süreçte, listesindeki insanlardan birine, onun yerine onu dönüştüren bir kadına karşı duyduğu aşk da dahil olmak üzere benzeri görülmemiş koşullarla karşılaşır. Bu, ana karakterler için içtenlikle hissetmenizi sağlayan ve hikayelerinin nasıl ortaya çıktığına yatırım yapan o güzel filmlerden biri. Şüphesiz şu anda Netflix’te mevcut olan en ilham verici filmlerden biri olan bu film, tanık olmanız gereken dokunaklı, hüzünlü ve kesinlikle iç ısıtan bir hikaye!

Into The Wild

Çoğu zaman, işler zorlaştığında, her şeyden kaçmayı ve bir maceraya çıkmayı hayal ederiz. Ama sonra, bu kadar spontane bir şey yapmanın aslında çok fazla çaba gerektireceğini anladık, bu yüzden bunun yerine, bu dürtüyü bir kenara bırakıp Netflix’te “Into The Wild” gibi filmler izlemeye geri dönüyoruz. Bu film, size ilham verecek ve seyahat tutkusunun anlamını gerçekten düşünmenizi sağlayacak Netflix’te izlenebilecek en iyi şeylerden biri. Into The Wild bize, hayatını bir hayır kurumuna bağışlayan ve vahşi doğada yaşamak amacıyla Alaska’ya otostop çeken Christopher Johnson McCandless adlı bir adamın hikayesini anlatıyor. Into the Wild, hayranlık uyandıran bir arka plan müziğiyle Netflix’teki en iyi filmlerden biri ve filmin neşeli ruhunu betimleyen her sahneyle bağlantı kurmanızı sağlayacak.

 

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu