Vücut Bakımı

Krauterhof Selülit Karşıtı Jel Ürün İncelemesi

Krauterhof Selülit Karşıtı Jel Ne İşe Yarar?

Selülit ergenlik dönemi sonrasında kadınlarda sıkça görülen lifli bağ dokuların içinde yer alan deri altı yağların çukurluk ve yumrumsu yapılarda ortaya çıkmasıdır.

Portakal kabuğu görünümünde bacağın arka kısmında görülen bu yapılar beslenmeye, vücudun yapısal özelliklerine, sigara kullanım oranına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Dışarıdan müdahele ile portakal kabuğu görünümündeki yapıların tedavisi mümkündür.

Günümüzde selülit kremleri, masaj yöntemleri ve estetik uygulamalarla selülitler problemleri ortadan kaldırılabilmektedir. Bu yazımızda selülit karşıtı jel formunda sıkça duyduğunuz bir Alman markası olan Krauterhof Selülit Karşıtı Jel’i sizler için detaylı inceledik.

Krauterhof Selülit Karşıtı Jel Özellikleri

Krauterhof Selülit Karşıtı Jelin formülünde Kafein, Carnitine, nane yağı, biberiye ve Panthenol bulunmaktadır. İçinde bulunan panthenol cildi nemlendirmeye yardımcı olurken kafein, carnitine, nane yağı ve biberiye portakal görünümünü azaltmaya yardımcı olur.

Krauterhof Selülit Karşıtı Jel Ne İşe Yarar?

Düzensiz beslenme, yetersiz egzersiz ve sigara kullanımı gibi nedenlerle artan selülitlerin oranını azaltmaya ve cildinizde pürüzsüz bir görünüm sağlamayı amaçlar. Özellikle at kılı fırçası ile birlikte kullanıldığında kan dolaşımını hızlandırarak toksinlerin ve yağların hızlı atılmasına yardımcı olur. Spor ve diyetle desteklenerek uzun süreli kullanıldığında portakal kabuğu görünümünde belirgin oranda azalma sağlar.

Krauterhof Selülit Karşıtı Jel Nasıl Kullanılır?

Krauterhof Selülit Karşıtı Jel’i banyo sonrası yumuşak cildinize veya spor öncesi az miktarda dairesel hareketlerle masaj yaparak kullanabilirsiniz. El masajı yardımıyla veya at kılı fırçası kullanmak idealdir. Özellikle at kılı fırçası ile kullanmak jelin etkisini ve emilimini arttırmaya yardımcı olur. Jel yoğun yakıcı ve ısıtıcı özelliğe sahip olduğu için az miktarda sürülmeli gerekirse küçük bir bölgede denendikten sonra tüm bacağa yayılmalıdır. Genellikle akif spor öncesinde kullanımı tercih edilmelidir. Spor öncesi uygulanan jel bacak bölgesinde yağ yakımını hızlandırırken, jelin yakma hissini de azaltacaktır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu