Yüz Bakımı

Krijen Doğal Cilt Bakım Ürünleri

Krijen Yoğun Nemlendirici Yüz Kremi ve Gözenek Sıkılaştırıcı Serum Ürün İncelemesi

Doğaya ve doğala olan tutkuyla marka yolculuğuna başlayan Krijen, aromaterapi ve fitoterapinin özgün reçetelerini ürünlerinde bir araya getiriyor. Doğal aromatik yağlarla zenginleştirilmiş ürünleri, cildin farklı ihtiyaçlarına göre özelleştirilmiş formüllerle hazırlanıyor.

Vitamin ve minerallerle dolu çiçekler, tohumlar, aromatik yağlar ve meyveler içeren cilt bakım ürünlerinden Krijen Yoğun Nemlendirici Yüz Kremi ve Krijen Gözenek Sıkılaştırıcı Cilt Bakım Serumu’nu sizler için inceledik.

Krijen Yoğun Nemlendirici Yüz Kremi Ne İşe Yarar?

Krijen Yoğun Nemlendirici Yüz Kremi genel olarak mango yağı, shea yağı, kuşburnu çekirdeği yağı, jojoba yağı, ıtır uçucu yağı, limon otu uçucu yağı ve E vitamini içeriyor.

Mango yağı cildinize peeling yaparak ölü derilerin giderilmesini sağlarken aynı zamanda sivilcelerin önlenmesine, kızarıklığın azaltılmasına, gözeneklerin açılmasına yardımcı iyileştirici özelliğe sahiptir. Mango yağı sadece cildinizi nemlendirmek, temizlemek ve iyileştirmekle kalmaz, aynı zamanda toksinleri nötralize eder ve kırışıklıkların oluşmasını önleyen cilt hücrelerinin yenilenmesini sağlar. Shea yağı ise cildin nem oranını artırır. Anti-inflamatuar özellikleri cilt problemlerini yatıştırır. Antioksidan özelliğiyle yaşlanma karşıtı etki sunar.

Kuşburnu yağı cildi nemlendirirken, cildin nemi hapsetmesini sağlar. Cilde peeling yaparak cilt tonunun açılmasını sağlar. Ciltte genel olarak kollajen oluşumunu artırır. Jojoba yağı, özellikle kuru ciltlerde çatlamayı önleyerek cildi nemlendirir. Ciltte oluşan ince çizgileri ve kırışıklıkları gidermeye yardımcı olur. Sardunya esansiyel yağı yani ıtır esansiyel yağı, antibakteriyel, antimikrobiyal ve antiseptik özelliklere sahiptir. Cilde uygulandığı zaman akne alevlenmelerini, cilt tahrişini ve cilt enfeksiyonlarını  iyileştirir. Organik limon otu esansiyel yağı, cilt bakımı için arındırıcı özelliklere sahiptir. Bu özellikleri ile cildi detoksifiye etmeye, temiz ve berrak bir his bırakmaya yardımcı olur. E vitamini, ciltteki UV hasarını minimize edebilecek güçlü bir antioksidandır.

Krijen Yoğun Nemlendirici Yüz Kremi Nasıl Kullanılır?

Nemlendirici yüz kremini bezelye büyüklüğünde aldıktan sonra parmaklarınızla temiz cildinize masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez kullanabilirsiniz.

Krijen Yoğun Nemlendirici Yüz Kremi Kullanım Deneyimi

Yoğun nemlendirici yüz kremi, cilde uygulanırken kolayca dağılıyor ve sürdükten sonra kısa sürede emilim sağlıyor. İlk sürüldüğünde ciltte bıraktığı parlama, kremin emilimi sonrası ciltte azalıyor. Gün boyu nemlendirme ve ciltte kalma süresi açısından oldukça iyi sonuç veriyor.

Krijen Gözenek Sıkılaştırıcı Cilt Bakım Serumu Ne İşe Yarar?

Krijen Gözenek Sıkılaştırıcı Cilt Bakım Serumu değerli doğal aromatik yağlarla zenginleştirilmiş; jojoba yağı, çörek otu yağı, nar çekirdeği yağı, keten tohumu yağı, servi uçucu yağı, biberiye yağı ve çay ağacı yağı gibi bitki özlerinden formüle edilmiştir.

Bu doğal yağların harmanlanmasıyla oluşturulan gözenek sıkılaştırıcı serum, ciltte oluşan gözenek yapısının sıkılaşması ve pürüzsüzleşmesini sağlar.

İçeriğinde bulunan jojoba yağı ile cildin sebum dengesini sağlayarak gözeneklerin tıkanmasını önler. Nar Çekirdeği Yağı; Mineral ve doğal kolajen içeriğiyle cildin yenilenmesini sağlarken,  kırışıklık oluşumunu önler. Çörek Otu Yağı; Zengin vitamin ve Omega 3 içeriğiyle cilt gözeneklerinin sıkılaşmasını sağlayarak  cildin parlak ve canlı görünmesine neden olur. Cildi sıkılaştırma ve gerginleştirmeye yardımcı Keten Tohumu Yağı; Omega 3 ve Omega 6 gibi zengin yağ asidi içeriğine sahiptir.

Krijen Gözenek Sıkılaştırıcı Cilt Bakım Serumu Nasıl Kullanılır?

Gece cilt bakım rutininizde kullanabilirsiniz. Cildinizi temizledikten ve tonik uyguladıktan sonra avuçlarınıza birkaç damla alıp yüzünüze masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

Krijen Gözenek Sıkılaştırıcı Cilt Bakım Serumu Kullanım Deneyimi

Serumun yoğunluğu ve bitkisel kokusu oldukça etkileyici. Sürdükten sonra ciltte bıraktığı his ve yaklaşık 3 haftalık bir kullanımla gözeneklerdeki belirgin farkı kısa sürede ciltte etkisini gösteriyor.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu