Yüz Bakımı

Loreal Paris Fondöten True Match Ürün İncelemesi

Loreal Paris Fondöten True Match Özellikleri

Loreal Paris Fondöten True Match, Loreal Paris markasının en sevilen ve beğenilen ürünlerinden birisidir. Fiyat ve performans açısından oldukça eşdeğer olan bu fondöten, günlük olarak uygulanabilir. Bu yazımızda Loreal Paris Fondöten True Match arasında merak ettiğiniz her şeyi ele aldık.

Loreal Paris Fondöten True Match Nedir?

L’Oréal Paris’in True Match Fondöteni, yaklaşık on beş yıl önce, fondöten makyajına renk eşleştirme teknolojisini getiren bir yenilikçi olarak piyasaya sürüldü. True Match’in misyonu, her kişinin benzersiz ten rengine uyan tonlar geliştirmekti. Serideki size en uygun kırk beş tonu formüle etmek için on yıldan fazla bir araştırma yapıldı. Formül nemlendiricidir ve orta düzeyde kapatıcılık sağlar ve doğal bir bitiş ile o kadar kolay dağılır ki fondöteninizin nerede bittiğini ve cildinizin nerede başladığını anlayamazsınız. True Match, cilt tonunu eşleştirmenin ötesine geçerek cilt alt tonunu eşleştirmenin ötesine geçer. Gerçek ten rengi bir sonuç için açıktan koyuya ve sıcak, nötr ve soğuk alt tonlar olarak seçenekleriniz vardır. Pro-Vitamin B5 ve Vitamin E ile formüle edilen True Match fondöten, cildin parlak ve sağlıklı görünmesine yardımcı olur. Yağ, koku içermez ve gözenekleri tıkamaz.

Loreal Paris True Match Fondöten Renk Seçimi Nasıl Yapılır?

Harika binalar gibi, harika makyaj da sağlam bir temelle başlar. Peki, doğru fondöten rengini kullandığınızdan emin olmanın en iyi yolu nedir? Doğru fondöten neredeyse görünmez olmalıdır. Fondöten cilt tonunuza kusursuz bir şekilde uyum sağlamalı ve ne kadar az ya da çok uygularsanız uygulayın tutarlı görünmelidir. Doğru fondöten rengini bulmak için üç temel faktör vardır: cilt tonunuzu ve alt tonunuzu anlamak, renk örneği testi ve tüm yıl boyunca mükemmel bir uyum sağlamak için renginizi mevsimlere göre güncellemek.

Her şeyden önce, cilt tonunuzun ne olduğunu bilmeniz gerekir. Cilt tonunuz, cildinizin açık, hafif, orta veya derin olabilen doğal rengini ifade eder. Cildinizin tonu yüzünüzün farklı bölgelerine göre değişiyorsa, genellikle daha doğal bir kızarma olan yanağınızın elmasından uzaktaki çene çizginize odaklanın.

Doğru fondöten tonu cildinizin alt tonuna uygun olmalıdır. Cilt tonunuz cildinizin ne kadar açık veya koyu olduğunu ifade ederken, “alt ton” cildinizin yüzeyinin altındaki renkleri ifade eder ve sıcak, soğuk veya nötr olabilir. Cilt tonunuz mevsimlere göre değişse de alt tonunuz tutarlı kalmalıdır.

Alt tonunuzu belirlemenin kolay bir yolu için doğal ışık altında bileğinizdeki damarlara iyi bakın. Damarlarınız yeşil görünüyorsa, muhtemelen sıcak alt tonlara sahipsiniz. Bu durumda orta kahveden koyu kahveye doğru uzanan yelpazeden bir renk seçmelisiniz. Loreal Paris bu tonları D harfi ile kodlamış. 

Mavi ya da mor ise, soğuk alt tonlara sahipsiniz. Bu durumda beyazdan krem rengine doğru uzanan bir yelpazede fondöten seçmelisiniz. Loreal Paris bu tonları R harfi ile kodlamış.

Mavi ya da yeşil görünüyorlarsa, büyük olasılıkla nötr alt tonlara sahipsiniz. Bu durumda açık kahveden orta kahveye kadar oluşan yelpazeden bir fondöten tonu seçmeniz gerekir. Loreal Paris bu tonları N harfi ile kodlamış.

Loreal Paris True Match Fondöten Renkleri Nelerdir?

Cilt alt tonunuz soğuksa Loreal Paris True Match Fondöten serisinin R harfiyle kodlanan kısmına, cilt alt tonunuz sıcaksa serinin D harfiyle kodlanan kısmına ve cilt alt tonunuz nötr ise serinin N harfiyle kodlanan kısmına bakmalısınız.

Loreal Paris True Match Fondöten Nasıl Kullanılır? 

İyi temizlenmiş, tonlanmış ve nemlendirilmiş bir yüzle başlayınız. Ardından cildinize primer uygulayınız. True Match fondöteninizi yüzünüze bir fırçayla uygulayınız. T bölgesinden başlayarak ve yuvarlak hareketlerle uygulama yapmalısınız.

Loreal Paris True Match Fondöten Kullananlar

Bu fondöteni kullanan kişiler sıvı bir dokuya sahip olduğunu ve orta kapatıcılığa sahip olduğunu belirtiyorlar. Performans olarak çok beğenilen bu fondötenin, fotoğraf çekiminde harika göründüğünü söylüyorlar.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu