Yüz Bakımı

Luis Bien Cilt Beyazlatıcı Krem Ürün İncelemesi

Luis Bien Cilt Beyazlatıcı Krem Özellikleri

Luis Bien Cilt Aydınlatıcı Krem, cilt tonunu eşitleyen ve cilt tonunu aydınlatan bir cilt bakım ürünüdür. Arbutin ve ascorbic asit içeren bu krem, vücutta koyulaşmış bölgelerin rengini açar. Özellikle genital bölge, dirsek ve koltuk altı kararması için ideal olan Luis Bien Cilt Aydınlatıcı Krem ürününü sizler için yazdık.

Cilt Beyazlatıcı Krem Ne İşe Yarar?

Luis Bien Cilt Aydınlatıcı Krem genel olarak vücuttaki cilt eşitsizliklerini düzenler ve cilt tonunu eşitler. Ciltte daha aydınlık, parlak bir görünüm yaratır. Genital bölge ve koltuk altı bölgeleri gibi hassas bölgeleri tahriş etmeden beyazlatır.

Alpha arbutin 

Bu kremin içindeki alpha arbutin yaban mersini, kızılcık ve yaban mersini gibi bitkilerin kurutulmuş yapraklarından elde edilen hidrokinonun (popüler bir cilt aydınlatıcı bileşen) doğal olarak oluşan bir türevidir. Etkili bir cilt aydınlatma maddesi, solma pigmentasyonu ve sivilcelerin veya güneş hasarının neden olduğu lekeler olarak çalışır. 

Ten renginiz, melanosit hücrelerinizde tirozinaz adı verilen bir enzim tarafından uyarılan melanin miktarına bağlıdır. Cildiniz UV ışığı ile her temas ettiğinde tirozinaz aktive olur. Alpha arbutin, UV ışınlarının neden olduğu pigmentasyon sürecini yavaşlatarak tirozinaz aktivitesini bloke eder. Bu, cildinizdeki koyu lekeleri giderir ve cilt tonunu eşitler. 

Alpha arbutin, cildinizdeki melanin üretimini sınırlayan tirozinaz aktivitesini engelleyerek çalışır. Daha az tirozin ve daha az melanin, daha az pigmentasyona, koyu lekelere ve daha eşit bir ten rengine yol açar. Yaşlılık lekeleri, akne izleri veya leke sonrası kızarıklık olsun, alfa arbutin hepsini en aza indirir. Ayrıca çil ve karaciğer lekeleri gibi sorunların giderilmesinde de etkilidir.

Alpha arbutin, melanin üretim derecesini azaltarak cildinizdeki bronzluğu azaltmaya yardımcı olur. Bu doğal bileşen, koyu veya ten rengi bir cilt renk değişikliği ile karakterize edilen melazmanın tedavisinde çok faydalı olabilir.

Ascorbic asit

Ascorbic asit, melanin üretiminden sorumlu enzimi kısıtlayarak ciltteki koyu lekelerin açılmasına yardımcı olur. Cildinizde koyu renkli bir pigment olan melaninin aşırı üretimi nedeniyle koyu lekeler oluşur. Bu ekstra melanin üretimi, güneş hasarı, hamilelik, belirli ilaçların alınması veya yaşlanma gibi birçok şey tarafından tetiklenebilir.

Ascorbic asit ayrıca ciltte bağ dokusu oluşturmaya yardımcı olan lifli bir protein olan kolajen oluşumunda önemli bir rol oynar.

Cilt yaşlandıkça kolajen üretimi azalır. Cildin elastikiyetini kaybetmesine ve sarkmasına neden olan budur. Cildin yaşlanması kaçınılmaz olsa da, günlük C vitamini kullanımı kolajen üretimini artırmaya ve yaşlanma sürecini yavaşlatmaya yardımcı olabilir. Kollajendeki bu artış, cildi sıkılaştırmaya ve ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü azaltmaya yardımcı olur.

Yaşlanma belirtilerini azaltmak için, ascorbic asit doğrudan cilt hücrelerine ulaşabilmesi için topikal bir serum kullanmak özellikle önemlidir.

Güneşten veya bronzlaşma yataklarından gelen ultraviyole radyasyon (UV), cilt hücrelerinin zamanla yaşlanmasının ve hasarının önde gelen nedenlerinden biridir. Güneş cildinize çarptığında, ciltte hasara yol açan serbest radikaller oluşturur. Ancak C vitamini, antioksidan özellikleri nedeniyle bu hasarı sınırlamaya yardımcı olabilir.

Ascorbic asit yani C vitamini gibi antioksidanlar, sigara ve güneş gibi zararlı etkilerden kaynaklanan serbest radikalleri nötralize ederek hücre hasarını önler. Ascorbic asit, bu serbest radikalleri bağlamaya çalışır ve hareket ederek onları dolaşımdan çıkarır böylece cilde zarar vermezler.

Luis Bien Cilt Beyazlatıcı Krem Kullanımı

Öncelikle etkilenen bölgeyi temizleyiniz. Ardından kararmış olan bölgeye ince bir tabaka halinde Luis Bien Cilt Beyazlatıcı Krem’i uygulayınız. Bu kremi günde iki kez sabah ve akşam kullanmanız yeterlidir.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu