Sağlık & Estetik

Metrin Deri Kremi Nedir? Metrin Deri Kremi Ne İşe Yarar?

Metrin Deri Kremi Özellikleri

Metrin Deri Kremi derideki kaşıntı ve irritasyonla oluşan uyuz hastalığını tedavi etmek amacıyla doktorlar tarafından reçete edilen bir ilaçtır. Bu yazımızda Metrin Deri Kremi’ni sizler için inceledik.

Metrin Deri Kremi Fiyatı

Bu kremin fiyatı 30.35 TL’dir.

Metrin Deri Kremi Ne İşe Yarar?

Metrin krem, insektisit olan sentetik piretroidler adı verilen bir ilaç grubuna aittir. Bu krem, uyuza neden olan akarları felç ederek, onları ve yumurtalarını öldürerek çalışır. Bu ürün, bir uygulamadan sonra uyuz istilasından kurtulmak için cilt üzerine uygulanır. Bununla birlikte, cilt kaşıntısının tedaviden sonra kaybolması iki hafta kadar sürebilir. Cildinizde hala canlı uyuz akarları veya yeni lezyonlar görüyorsanız, ilk tedaviden yedi ila on gün sonra ikinci bir uygulama gerekebilir.

12 yaş ve üzeri yetişkinler ve çocuklar için, tedavi başına ihtiyaç duyulan normal krem ​​miktarı yaklaşık bir tüptür. 5 ila 12 yaş arası çocuklar için, tedavi başına gereken normal krem ​​miktarı bir tüpün ½’sidir ve 2 ila 4 yaşındaki çocuklar için bir tüpün ¼’sidir. Baş, boyun, kafa derisi ve dış kulaklar tedavi gerektiriyorsa, bu bölgeleri kapatmak için daha fazla krem ​​gerekebilir.

Bu ürünü kullanmadan önce cildinizin temiz ve kuru olması gerekir. Bu krem kullanmadan önce sıcak bir banyo yapmayınız veya duş almayınız.

Bu ilacın losyon formu için kullanmadan önce şişeyi çalkalayınız. Hem losyon hem de krem ​​için ürünü boyundan ayak tabanlarına kadar tüm bölgeyi kaplayan cilde masaj yapınız. El ve ayak parmakları arasındaki bölgelere, el ve ayak tırnaklarının altına, bileklere, koltuk altlarına, genital bölge ve kalçalara özellikle dikkat ediniz.

Bu kremi kafa bölgesine veya yüze uygulamayınız.

Bu krem cilde emildiği için kaybolacaktır ve cildi görünür bir tabaka halinde kaplamak gerekli değildir. Krem veya losyonu uyguladıktan sonra 8 saat içinde ellerinizi yıkarsanız ürünü tekrar ellerinize sürünüz. Bu kremi uyguladıktan sonra temiz giysiler giyin ve krem ​​veya losyonu 12 ila 14 saat bekletiniz. Bu süreden sonra bu kremi banyoda veya duşta yıkayın ve yeni bir takım temiz giysiler giyiniz.

Vücut ağırlığı, diğer tıbbi hastalıklar ve diğer ilaçlar gibi bir kişinin ihtiyaç duyduğu bir ilacın dozunu birçok şey etkileyebilir. Doktorunuz veya eczacınız burada belirtilen dozlardan farklı bir doz önermişse, doktorunuza veya eczacınıza danışmadan ilacı kullanma şeklinizi değiştirmeyiniz.

Bu ilaç genellikle bir uygulamadan sonra uyuz istilasından kurtulur. Çoğu insan ikinci bir uygulamaya ihtiyaç duymaz. ikinci bir uygulamaya ihtiyaç var. Ancak ilk uygulamadan 7 ila 10 gün sonra cildinizde canlı uyuz akarları veya yeni lezyonlar görürseniz, ilk uygulama ile aynı şekilde ikinci bir uygulama yapılmalıdır.

Yeniden bulaşmayı önlemek için, uyuz olan bir kişinin tedaviden 2 gün önce kullandığı tüm giysiler, yatak takımları ve havlular makinede sıcak suyla yıkanmalı ve kurutucuda sıcak devirde en az 20 dakika kurutulmalı veya kuru temizleme yapılmalıdır. Enfekte kişinin kullandığı şilteler 48 saat kullanılmamalı, klozet kapakları ve taraklar dezenfekte edilmelidir.

Metrin Deri Kremi Nasıl Kullanılır?

Metrin Krem sadece ciltte kullanım içindir. Bu ilacı reçete edildikten sonra mümkün olan en kısa sürede uygulayınız. İlacı, belirtilen şekilde, tırnaklarınızın altı ve parmak araları gibi deri kıvrımları dahil olmak üzere, başınızdan ayak tabanlarınıza kadar uygulayınız. Kremi cilde masaj yapınız. Reçete edilenden daha fazla ilaç kullanmayınız. Kremi 8-14 saat sonra duş alarak veya banyo yaparak yıkayınız.

Bu kremi gözlerinize, burnunuza, ağzınıza veya vajinanıza temas ettirmekten kaçınınız. İlaç gözünüze kaçarsa bol su ile yıkayınız. Tahriş devam ederse doktorunuza danışınız.

Uyuz belirtileri, genellikle yatmadan önce daha kötü olan yoğun bir kaşıntıyı içerir. Ayrıca, sonunda küçük bir böcek (bir yuva) ile cilt üzerinde küçük, ince, dalgalı çizgiler görebilirsiniz. Genellikle parmak/ayak parmak aralarında, bileklerde, dirseklerde, koltuk altlarında, kemer hattında, alt kalçalarda, kadınların göğüs uçlarında veya erkek cinsel organlarında bulunur. Bu krem tüm uyuzları öldürse bile, ölü akarlar tedaviden sonra 4 haftaya kadar sizi kaşındırabilir. Doktorunuza kaşıntıyı yatıştırmak için kullanılabilecek diğer ilaçları sorunuz. Durumunuz tedaviden 2 hafta sonra devam ederse veya kötüleşirse doktorunuzu bilgilendiriniz. Doktorunuzun yaşayan akarları araması ve daha fazla tedavi önermesi gerekebilir.

Sitemizde yer alan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun ve jellerin kullanımı için sadece doktorunuzun tavsiyesini dikkate almanız önerilmektedir. Bilgisi geçen ürün/ürünlerin kullanımı tamamen kendi sorumluluğunuzdadır, kullanım neticesinde oluşabilecek herhangi bir sağlık sorununda theafrodit.com sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu