Sağlık & Estetik

Mikropigmentasyon mu? Mikroblading mi?

Mikropigmentasyon ve Mikroblading Karşılaştırması

Mikropigmentasyon, Mikroblading(3D Kıl Tekniği) 

Yüz ifadesi ve estetiğinde önemli bir yere sahip olan kaşlar; rengi, kalınlığı, şekli ve orantısı ile ifademizi değiştiren en önemli unsurlardandır.

Gelişen teknolojilerle artık kaşlarınızı doğal gibi şekillendirebilir ve renklendirebilirsiniz.

Mikroblading ve Mikropigmentasyon uygulamaları ile yüz şeklinize uygun kaş tasarımları ile ifadenize yenilik katabilirsiniz.

Mikroblading uygulamasında kıl tekniği yöntemi kullanılarak kaşlarınız şekillendirilirken, mikropigmentasyon uygulamasında kıl tekniği ile birlikte dolgu uygulaması ile renklendirme sağlayabilirsiniz.

Birbirine benzer tekniklerle farklı sonuçlara ulaşabileceğiniz  kalıcı kaş uygulamalarından mikroblading ve mikropigmentasyonu sizler için inceledik.

Mikropigmentasyon Kaş Kontürü

Mikropigmentasyon, kalıcı kaş kontürü olarak bilinen deri altına ince iğneyle (dövme iğnesine benzer) cilt rengine uygun pigmentler verilerek yapılan işlemdir. Bu teknikte kaşlar dolgu tekniği veya kıl tekniği olarak iki şekilde uygulanabilir. Dolgu tekniğinde kaş biraz daha yapay bir görüntü oluşturur. Kıl tekniğinde ise pudralama ve gölgeleme yapılarak daha estetik ve doğal bir kaş görüntüsü sağlanabilir. Burada uygulamayı yaptırdığınız kişinin uzmanlığı ve deneyimi oldukça önemlidir. Bu uygulamanın ciltte kalıcılığı 9-18 ay arasında değişmektedir.

Mikroblading(3D Kıl Tekniği) Kaş Kontürü

Mikroblading uygulaması sadece 3D kıl tekniğiyle yapılan, cilt üzerine ince çiziklerle kıl görünümü verilerek yapılan işlemdir. Bu uygualamada çizikler cilt yüzeyine atıldığı için kalıcılığı 8-9 ay arasında değişmektedir.

Bu iki tekniği yaptırırken dikkat etmeniz gereken en önemli unsur uzman bir ekipten doğru yönlendirmelerle bu uygulamaları yaptırmak olur.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu