Sağlık & Estetik

Mupiderm Krem Nedir? Mupiderm Krem Ne İşe Yarar?

Mupiderm Krem Özellikleri

Mupiderm Krem genel olarak farklı cilt hastalıklarını tedavi eden bir ilaçtır. Bu yazımızda Mupiderm Krem’i sizler için yazdık.

Mupiderm Krem Nedir?

Mupiderm Krem, Staphylococcus aureus ve Streptococcus pyogenes’e bağlı impetigonun (cilt hastalıkları) topikal tedavisi için kullanılır. Ayrıca folikülit, furunkülozda endikedir.

Bu kremin etken maddesi olan mupirosin doğal olarak oluşan bir antibiyotiktir. Bu antibakteriyel madde, Pseudomonas fluorescens organizması kullanılarak fermantasyon yoluyla üretilir. Deri enfeksiyonlarının çoğundan sorumlu olan çok çeşitli bakterilere karşı aktiftir. Escherichia coli ve Haemophilus influenzae gibi gram negatif patojenlere karşı da aktiftir. Mupirosin içeren bu krem, bakteriyel izolösil transfer-RNA sentetazına geri dönüşümlü ve spesifik olarak bağlanarak bakteriyel protein sentezini inhibe eder.

Mupiderm Krem Fiyatı

Bu kremin fiyatı 25.32 TL’dir.

Mupiderm Krem Ne İşe Yarar? 

Mupiderm topikal krem, spesifik bakterilere bağlı ikincil olarak enfekte travmatik cilt lezyonlarını tedavi etmek için kullanılır. Mupirosin topikal merhem impetigoyu tedavi etmek için kullanılır. Bu ilaç, bakterileri öldürerek veya çoğalmalarını önleyerek çalışır. Mupiderm Krem sadece doktorunuzun reçetesi ile mevcuttur.

Mupiderm merhemini doktorunuzun belirttiği şekilde kullanınız. Tam dozlama talimatları için ilacın üzerindeki etiketi kontrol ediniz. Bu kremi cilt üzerine ovalayarak uygulayınız. Mupiderm kremi kullandıktan hemen sonra ellerinizi yıkayınız. Mupiderm kremi dozunu kaçırırsanız, mümkün olan en kısa sürede kullanınız. Bir sonraki dozun zamanı yaklaşıyorsa, kaçırdığınız dozu atlayınız ve normal doz programınıza geri dönünüz. Aynı anda 2 doz kullanmayınız. Mupiderm kremin nasıl kullanılacağına ilişkin tüm sorularınızı doktorunuza danışınız.

Sitemizde yer alan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun ve jellerin kullanımı için sadece doktorunuzun tavsiyesini dikkate almanız önerilmektedir. Bilgisi geçen ürün/ürünlerin kullanımı tamamen kendi sorumluluğunuzdadır, kullanım neticesinde oluşabilecek herhangi bir sağlık sorununda theafrodit.com sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu