Sağlık & Estetik

Mupobel Krem Nedir? Mupobel Krem Ne İşe Yarar?

Mupobel Krem Özellikleri

Mupobel Krem cilt üzerinde bulunan enfeksiyonlar ve travmatik cilt lezyonlarının tedavisi için kullanılan bir ilaçtır. Bu yazımızda Mupobel Krem’i sizler için yazdık.

Mupobel Krem Fiyatı

Bu kremin güncel fiyatı 25.32 TL’dir.

Mupobel Krem Ne İşe Yarar?

Mupobel krem, spesifik bakteriler nedeniyle ikincil olarak enfekte olmuş travmatik cilt lezyonlarını tedavi etmek için uygulanan bir ilaçtır. Mupobel Krem impetigoyu tedavi etmek için kullanılır. Mupobel, bakterileri öldürerek veya üremelerini önleyerek çalışır. Mupobel Krem sadece doktorunuzun reçetesi ile mevcuttur. Mupobel merhemini doktorunuzun önerdiği şekilde kullanınız. Tam doz talimatları için ilacın üzerindeki etiketi kontrol ediniz.

Mupobel krem, bakterilerin neden olduğu küçük kesikler, yaralar veya kazınmış ciltlerde ciltteki enfeksiyonları tedavi eder veya önler.

Mupobel (psödomonik asit A veya Bactroban veya Centany), orijinal olarak Pseudomonas fluorescens’ten izole edilmiş bir antibiyotiktir. Topikal olarak kullanılır ve öncelikle Gram pozitif bakterilere karşı etkilidir. Mupobel, düşük konsantrasyonlarda bakteriyostatik ve yüksek konsantrasyonlarda bakterisittir. Mupobel, bakteriyel izolösil-tRNA sentetazına seçici olarak bağlanan ve izolösinin bakteriyel proteinlere dahil edilmesini durduran benzersiz bir etki mekanizmasına sahiptir. Bu etki mekanizması başka herhangi bir antibiyotik ile paylaşılmadığından, Mupobel’in antibiyotik çapraz direnç sorunları çok azdır.

Mupobel Krem Nasıl Kullanılır?

Mupobel Krem kullanımı ile aşırı duyarlılık reaksiyonu veya kimyasal tahriş meydana gelirse, tedavi kesilmeli ve enfeksiyon için uygun alternatif tedavi başlatılmalıdır.

Diğer antibakteriyel ürünlerde olduğu gibi, uzun süreli kullanım, mantarlar dahil, duyarlı olmayan organizmaların aşırı çoğalmasına neden olabilir.

Mupobel Krem, mukozal yüzeylerde kullanım için formüle edilmemiştir. Burun içi kullanım, batma ağrısı ve kuruma ile ilgili izole raporlarla ilişkilendirilmiştir.

Polietilen glikol açık yaralardan ve hasarlı deriden emilebilir ve böbrekler tarafından atılır. Diğer polietilen glikol bazlı merhemlerde olduğu gibi Mupobel, büyük miktarlarda polietilen glikol emiliminin mümkün olduğu durumlarda, özellikle orta veya şiddetli böbrek yetmezliği kanıtı varsa kullanılmamalıdır.

Hayvanlar üzerinde çeşitli bilimsel çalışmalar yapılmış ve Mupobel’e bağlı olarak doğurganlıkta bozulma veya fetüse zarar olduğuna dair hiçbir kanıt ortaya koymamıştır. Bununla birlikte, hamile kadınlarda yeterli ve iyi kontrollü çalışmalar bulunmamaktadır. Hayvan çalışmaları her zaman insan tepkisini öngörmediğinden, Mupobel hamilelik sırasında yalnızca açıkça ihtiyaç duyulduğunda kullanılmalıdır.

Mupobel Krem’in sütüne geçip geçmediği bilinmemektedir. Birçok ilaç anne sütüne geçtiğinden, Mupobel Krem, emziren annelere verildiğinde dikkatli olunmalıdır.

Mupobel’in güvenliği ve etkinliği 2 ay ile 16 yaş aralığında belirlenmiştir. Mupobel’in bu yaş gruplarında kullanımı, yeterli ve iyi kontrollü çalışmalardan elde edilen kanıtlarla desteklenmektedir.

Bu kremi kullanmadan önce cildinizi temizleyiniz ve kurulayınız. Bu kremi cilt üzerinde hafifçe ovalayarak uygulayınız. 

Sitemizde yer alan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun ve jellerin kullanımı için sadece doktorunuzun tavsiyesini dikkate almanız önerilmektedir. Bilgisi geçen ürün/ürünlerin kullanımı tamamen kendi sorumluluğunuzdadır, kullanım neticesinde oluşabilecek herhangi bir sağlık sorununda theafrodit.com sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu