Yüz Bakımı

Rosacea İçin En İyi Maske Önerileri

Rosacea İçin En İyi Maske Listesi

Rosacea için en iyi maskeler, cildi tahriş etmeyen ürünlerdir. Cildinizde tahrişle mi uğraşıyorsunuz ve rosacea için en iyi yüz maskesini mi arıyorsunuz? Peki, sizin için en iyi kızarıklık kontrol eden ve rosacealı ciltler için tasarlanmış yüz maskelerinden bazılarını topladık. Rosacea için en iyi maskeler yatıştırıcı, sakinleştirici, onarıcıdır ve inatçı kızarıklığın azaltılmasına yardımcı olabilir.

Rosacea söz konusu olduğunda, sağlıklı beslenmek, UV ışınlarından korumak, topikal vazokonstriktörler kullanmak ve basit, yatıştırıcı cilt bakımı içeren çok yönlü bir yaklaşım kullanmak en iyisidir. 

Bir rosacea alevlenmesinin ne kadar sinir bozucu olabileceğini biliyoruz. Bir alevlenmeyi yatıştırmak için mümkün olan her kaynağı kullanmaya çalışmanın hissini biliyoruz. Rosacea semptomlarını uzak tutmak için kesinlikle uygulamalı bir yaklaşım. Bu nedenle, rosacea için en iyi maske listesinin işinize yarayacağını düşünüyoruz.

Rosacea İçin En İyi Maskeler

Bu maskelerin hepsinde sizin gibi rosaceaya yatkın kişilerden olumlu eleştiriler var. Rosacea için en iyi maskelerin hepsi hassas ciltler düşünülerek tasarlanmıştır, ancak kişisel bir rosacea tetikleyici maddesi var mı diye içerik listesini kontrol etmeniz gerekir.

SkinCeuticals Phyto Corrective Masque

SkinCeuticals Phyto Corrective Masque jel maske, cildi yatıştırmaya ve sakinleştirmeye yardımcı olmak için uzun süre kullanılabilir. Bu cilt maskesi genel olarak cildi nemlendirir, serinletir ve tahrişi ve kızarıklığı azaltır. Botanik özler hyaluronik asit ve dipeptitler ile yapılan bu maske cildinizi genel olarak iyileştirebilir.

Benton Goodbye Redness Centella Mask Pack  

Hassas ciltler özel olarak formüle edilen, tahrişi giderici ve yatıştırıcı yüz maskesi olan Benton Goodbye Redness Centella Mask Pack, kızarıklık ve cilt sorunlarını giderir. İyi bir kağıt maskeyi herkes sever ancak bu özellikle kızarıklık, iltihaplanma ve tahriş kontrolü için tasarlanmıştır. Centella Asiatica yaprak suyu ve hyaluronik asit ile yapılan bu kağıt maske ciddi şekilde yatıştırıcıdır. Bu ürünü kullananlar, rosacea alevlenmelerini ve egzama eğilimli cildi sakinleştirdiğini söylüyor.

ZENMED – Anti-Redness Mask 

Söğüt kabuğu ekstresinin anti-inflamatuar özelliklerini kullanan bu jel maske tedavisi, tahriş olmuş ciltler için çok sakinleştiricidir. ZENMED – Anti-Redness Mask yüz maskesinin içerdiği yeşil çay ve salatalık kızarıklığın hızla azalmasına yardımcı olur. Kullanıcılar, bu maskenin rosacea alevlenmelerinde kızarıklığı ve tahrişi azaltmada etkili olduğunu söylüyor.

First Aid Beauty Ultra Repair Instant Oatmeal Mask

Yulaf ezmesi, rosaceaya eğilimli cilt, yatıştırıcı, kızarıklık önleyici etkilere sahiptir. Genellikle Avena Sativa Yulaf Kepeği veya unu olarak bilinen yulaf ezmesi, kuru veya tahriş olmuş ciltler için harika bir çözümdür. Bu maske iltihaplı cildi sakinleştirmeye ve beslemeye yardımcı olabilir.

Eminence Organic Skin Care Calm Skin Arnica Masque

Bu maske cilde faydalı bitkilerle doludur. Kadife çiçeği, sarmaşık lifleri, at kestanesi ve temel olarak arnica içerir. Arnica, iltihaplı cildi rahatlatmaya yardımcı olabilecek iyi bilinen bir anti-inflamatuar ve antibakteriyel maddedir. Bu sakinleştirici maske ayrıca kızarıklığın azaltılmasına yardımcı olan at kestanesi kullanır. Cildiniz kırmızı ve tahriş olmuşsa, bu arnika maskesi yardımcı olabilir.

Mario Badescu Azulene Calming Mask

Bu yatıştırıcı maske, sertleşen kil maskelerinin aksine cildi kurutmaz. Yulaf ezmesi, biyotin ve zeytin yaprağı özü gibi doğal içeriklerle hafif ama etkili bir nemlendirme sağlar. Bu rahatlatıcı maske, cildi yatıştırmaya ve kızarıklık ve tahrişi azaltmaya yardımcı olur.

Tahriş olmuş, kırmızı ve çok hassas cilt tiplerini rahatlatan bu sertleşmeyen maskede yatıştırıcı azulen, papatya özü ve doğal bir anti-inflamatuar bileşen olan balsam peru bir araya geliyor. Ayrıca gözeneklerdeki kirleri temizlemek için kaolin kili ve buğday nişastası içerir.

Avène Antirougeurs Calm Soothing Mask

Avène Antirougeurs Calm Soothing Mask yatıştırıcı maske, kızarıklığı, iltihabı ve şişmeyi azaltan ana kızarıklık önleyici bileşen olan TRP-Regulin ile cildi sakinleştirmeye yardımcı olur. Yüzünüz kuru, kırmızı ve iltihaplıysa, bu kremsi, ayar yapmayan sakinleştirici maske yardımcı olabilir. 

Hassas, kızarıklığa meyilli cildi rahatlatmak için yatıştırıcı ve serinletici bir maskedir. Kızarıklığa meyilli cilde rahatlık kazandırmaya yardımcı olmak için ferahlatıcı, hafif bir dokuya sahiptir. Ayrıca rozaseaya yatkın olanlar için de uygundur. Kızarık, düzensiz ve rahatsız cildi yatıştırmaya yardımcı olan patentli bir aktif olan TRP-Regulin ve ayrıca tahriş önleyici Avene Termal Suyu ile formüle edilmiştir.

Bu maske mikro dolaşımı teşvik ederek, tahrişi azaltarak ve doku yenilenmesini sağlayarak tahriş olmuş, kızarıklığa meyilli cilde anında rahatlık sağlar. Tüm cilt tipleri için ideal olan bu maske, paraben ve koku içermez.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu