Yüz Bakımı

Rosacea İçin En İyi Nemlendirici Önerileri

Rosacea İçin En İyi Nemlendirici Listesi

Rosacea için en iyi nemlendirici bulmak zor olabilir. Yüzünüzü kuru ve kırmızı bırakabilen rosacea hassas ve tahrişe eğilimlidir. Bu kronik cilt rahatsızlığının neden olduğu kızarıklık ve şişlikler, genetik ve çevresel faktörlerin bir kombinasyonundan kaynaklandığına inanılan iltihaplanmaya bağlıdır. Daha nadir görülen rosacea türleri, cildin dokusunda veya görünümünde burun veya göz semptomlarındaki değişiklikleri içerebilir. Belirli ürünleri kullandıktan sonra yanma, batma hissi veya tahriş hissi oluşabilir.

Tedavi genellikle tetikleyicilerden kaçınmayı, iyi düşünülmüş bir cilt bakım rejimini ve bazen reçeteli topikal kremleri veya oral ilaçları içerir. Bazı insanlar için tetikleyiciler kafein, alkol, sıcak içecekler, baharatlı yiyecekler, güneşe maruz kalma ve stresi içerebilir.

Doğru nemlendiriciyi bulmak rosacea semptomlarını azaltmanın yollarından sadece biridir. Nemlendirici ararken, rosaceaya eğilimli cildi daha fazla tahriş edebilecek alkol veya koku içeren nemlendiricilerden kaçınırken SPF ve seramid içeren formüller aramanızı önerir.

Rosacea için düzinelerce nemlendirici araştırdık ve bunları temel bileşenler, koku, SPF seviyesi, tutarlılık ve fiyat açısından değerlendirdik. Bu yazıda seçilen nemlendiricilerin her biri, bu faktörlerin en iyisi olarak belirlendi. Bu yazımızda rosacea için en iyi nemlendiricileri sizler için inceledik.

Roza İçin En İyi Nemlendirici Önerileri

Rozalı ciltler için en iyi nemlendirici kremleri sizler için listeledik.

Cetaphil Redness Relieving Daily Facial Moisturizer SPF 20

Kızarıklığa meyilli ciltler için formüle edilen bu nemlendirici, denenmiş ve gerçek cilt bakım ürünlerinden biridir. Bu ürün, hassas cilde sahip kişiler için formüle edilmiştir. Yani genellikle rosacea alevlenmelerine neden olmaz ve insanlar genellikle bunları tolere edebilir. Nemlendiricinin renkli formülü, kızarıklık görünümünü azaltan ve cilt tonunu eşitleyen kuru cildi nemlendirmeye yardımcı olur. Bununla birlikte, Cetaphil Redness Relieving Daily Facial Moisturizer SPF 20 renk tonunun tüm cilt tonlarıyla, özellikle daha koyu cilt tonlarıyla eşleşmediğini belirtmek önemlidir.

Meyan kökü özü, allantoin ve kafein kombinasyonu ayrıca cildi sakinleştirmeye ve kızarıklığı nötralize etmeye yardımcı olur. Mineral bazlı, geniş spektrumlu SPF 20 güneş koruyucu ile güneş ışınlarından korunursunuz ve gününüzü tahriş endişesi duymadan geçirmekte özgürsünüz.

Vanicream Daily Facial Moisturizer

Sizin için doğru nemlendiriciyi seçmek söz konusu olduğunda, yumuşak bir nemlendirici seçmenizi, içerik listesini okumanızı ve yeni ürünler için tüm yüze uygulamadan önce cildin küçük bir bölgesinde test etmenizi öneriyoruz.

Vanicream Daily Facial Moisturizer, beş temel seramid, hyaluronik asit, skualen ile formüle edilmiş hafif bir kremdir ve cildinizin gün ve gece boyunca nemi hapsetmesini sağlamak için pH dengelidir. Bu bileşenler, gözenekleri tıkamayan ve hassas cildi tahriş etmeyen ideal, yumuşak bir formül oluşturur.

Vichy Mineral 89 Hyaluronic Acid Serum

Vichy Mineral 89 Hyaluronic Acid Serum, günlük bir yüz nemlendiricisidir. Bu serum nemlendiricinin temel amacı, doğal kaynaklı hyaluronik asit ve Vichy volkanik suyu yardımıyla cilt bariyerini nemlendirerek güçlendirmek, onarmak ve dolgunlaştırmaktır. Bu serum parabenler, yağlar, alkol ve koku içermez ve günlük olarak kullanıldığında cildin daha sağlıklı görünmesini ve hissetmesini sağlaması gerekir.

it COSMETICS CC+ Cream with SPF 50+

SPF 50+ içeren IT Cosmetics CC+ Krem, çeşitli doğal cilt tonlarına uyacak şekilde 12 farklı renkte gelir. Bu renk düzeltici nemlendirici sadece cildi nemlendirmekle kalmaz. Aynı zamanda tam kapsamlı bir fondöten, SPF 50 güneş kremi, koyu nokta kapatıcı ve daha fazlası olarak da çalışır.

Tek bir dokunuşta çok şey başarsa da, bu ondan güzel ve doğal bir sonuç çıkarmaz. Üç ana bileşeni olan kolajen, peptitler ve hyaluronik asit, nemi hapsetmek ve daha pürüzsüz, daha sıkı görünen bir cilt oluşturmak için birlikte çalışır.

La Roche-Posay Toleriane Ultra-Sensitive Skin Face Moisturizer

Rosacea için en iyi nemlendiricilerden birisi olan bu ürün hassas ciltler düşünülerek yapılmıştır. Cildi tercih edilen konfor seviyesine geri getirirken nemlendirme sağlayan sınırlı sayıda bileşen içerir. Genel olarak tahrişe ve alerjik reaksiyonlara neden olan bileşenler arasında koruyucular, parabenler, kokular ve alkol bulunur ve La Roche-Posay Toleriane Ultra, yukarıdakilerin hiçbirini içermez.

Rosacea hastaları genellikle hassas cilde sahiptir, bu nedenle bazı nemlendiricilerdeki bileşenler hassas cildi tahriş edebilir, bu da rosacea ile ilişkili kızarıklık ve rahatsızlığa katkıda bulunabilir. Bu tür bileşenleri kullanmak yerine, cildi eşit şekilde nemlendirmek için Neurosensine ve La Roche-Posay Termal Kaynak Suyu ile bu yatıştırıcı formül oluşturulmuştur.

Neutrogena Oil-Free Moisture for Sensitive Skin

Cilt tipiniz yağlı olduğunda isteyeceğiniz son şey gözeneklerinizi tıkayan ve sorunu daha da kötüleştiren bir nemlendiricidir. Neutrogena’nın bu su bazlı nemlendiricisi hassas cilde sahip olanlar için idealdir. Formülü hafiftir, yağsızdır ve ekstra naziktir. Alkol cildi kurutabilir ve koku gibi tahriş edici maddeler içermeyen bu nemlendiricinin alevlenmelere neden olma olasılığı daha düşüktür.

Rosacea için en iyi nemlendiricilerden birisi hem gündüz hem de gece kullanmak için iyidir.  Ancak bu nemlendiriciyle ilgili özellikle güzel olan şey, geniş spektrumlu güneş korumasını karşılamasıdır. Rosacea tedavisinde güneşten korunmanın çok önemli olduğunu ve ne yazık ki bu durumun genellikle gözden kaçırıldığını bilmelisiniz. Günlük olarak en az SPF 30 faktörlü fiziksel bir güneş koruyucu kullanmanızı öneriyorum. Fiziksel güneş kremleri çinko ve titanyum içerir. Avobenzon ve oksibenzon gibi kimyasallar içeren güneş kremlerinden kaçınmalısınız.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu