Kişisel Gelişim

Ruh Eşi Nedir?

Ruh Eşi Testi

Ruh eşinin bilinen en eski kullanımı, İngiliz şair Samuel Taylor Coleridge’in “Genç Leydi”ye yazdığı 1822 tarihli bir mektupta bulunur. Ruh eşi kelimesi, yakın bir ortak veya refakatçi gibi mecazi olarak bir başkasına eşlik eden veya Coleridge’in kelimeyi kullandığı gibi bir eşe atıfta bulunmak için kullanılır. O halde, Coleridge’in mektubunu alacak kişiye tavsiyesi, kadının sadece bir kocayla yetinmemesi, daha çok karakteri ve duyarlılıkları kendisine uygun olan bir kişiyle yetinmesi gerektiğidir. Ruh eşi, güçlü bir benzer düşünce ve iç içe geçmiş yakınlık duygusuyla sevgi bağlarımızın damgasını vurduğu kişileri tanımlamak için sıklıkla kullanılmaktadır.

Ruh Eşi Ne Demek?

Bir ruh eşi, sizinle aynı enerji seviyesinde olan kişidir. Ruh eşi, aşk duyduğunuz bir kişidir. Aynı zamanda sizi kabul eden ve tanıyan biridir. Ruh eşleri genellikle iki kişi arasında romantik veya sevgili olabilecek güçlü bir bağ olarak tanımlanır. Romantik ruh eşlerinden ruh ailelerine ve akraba ruhlara kadar birçok ruh eşi türü vardır.

Arzu dolu düşünce ve idealizm nedeniyle ruh eşleri hakkında çok fazla yanlış anlama var.  Çoğu insan için ve büyük olasılıkla sizin için de ruh eşleri genellikle sonsuza kadar yanınızda olan insanlar olarak düşünülür. Ayrıca sizi tamamlayan ve hayatınızı bir zamanlar olduğundan çok daha iyi hale getiren insanlar olarak idealize edilirler. Bu, bazı açılardan doğrudur.

Ruh eşleriniz en iyi arkadaşlarınızdır. Aynı zamanda romantik ve cinsel partnerlerinizdir. Ayrıca arkadaşlar, aile üyeleri ve hayvanlarla çok derin bağlantılarınız olabilir. Bu kişiler sizin ruh ailenizdir.

Ruh eşleriniz sizin aynalarınızdır. Dolu dolu büyümenize yardımcı olmak için kendi kusurlarınızı, güvensizliklerinizi, hayallerinizi ve güçlü yönlerinizi size geri yansıtırlar. Size karşı dürüst olmalarına, tamamen dürüst olmalarına güvenebilirsiniz çünkü onlar sizi çok önemsiyorlar.

Ruh eşleriniz ruhsal katalizörlerinizdir. Sizi tamamlamazlar, ancak kendinizin mümkün olan en iyi versiyonu olmanıza yardımcı olurlar. Neden sizi tamamlamıyorlar? Çünkü zaten özünüzde bir bütünsünüz ve hayatınız boyunca bunu yeniden keşfetme sürecindesiniz.

Ruh eşleriniz sırdaşlarınız ve öğretmenlerinizdir. Sizi çok derinden anladıkları için, ruh eşleri aynı zamanda güçlü sırdaşlar oluşturarak zor zamanlarda size yardımcı olur ve elinizden gelenin en iyisini yapmanız ve olmanız için size ilham verir.

Ruh eşleri kendilerini çok “tanıdık” hissederler. Bunun nedeni muhtemelen onlarla birçok geçmiş yaşam geçirmiş olmanızdır. 

Telepatik Bağ ve Ruh Eşleri

Siz ve ikiz aleviniz arasındaki telepatik bağlantı, ruhlarınız arasında güçlü bir bağın var olduğunun bir işareti olarak var olur. İkiz alevleri bile olmayan ruh eşleriyle telepatik bağları olduğuna tanıklık eden insanlar var ve bunun nedeni, ruh eşleri arasında da bir bağ olmasıdır.

Ruh Eşi Belirtileri

Ruh eşinizi bulup bulmadığınızı belirlemenize yardımcı olacak hiçbir test yoktur. Bunu anlamak için, sadece bilmek zorundasınız. Bu kişinin sizin için doğru kişi olduğunu içinizde hissetmelisiniz. Kulağa aptalca geldiğini biliyorum ama o duyguyu hissettiğinizde, o kişinin sizin ruh eşiniz olduğunu anlayacaksınız. Onların varlığıyla çevrelenmiş, tamamen açılacak kadar rahat ve sadece aşık olmuş hissedersiniz. Elbette, bağlantılar herkes için farklı şekillerde kendini gösterir.

Bir arkadaşlık, tüm ilişkilerin en iyi temeldir. Bu yüzden ruh eşiniz hem sevgiliniz hem de en iyi dostunuzdur.

Eşinizle çok fazla zaman geçiriyorsunuz, bu yüzden onunla birlikte olmak sizi evinizde ve huzurlu hissettirmeli. Tabii ki, ilk başta muhtemelen midede kelebekler olacaktır, ancak rahatladıktan sonra, sadece doğal hissetmeniz gerekir.

Ruh eşinize karşı aşırı derecede empatik olursunuz. Bir işte başarısız olduklarında, başarısız da olabilirsiniz çünkü bir anlamda birbirinizin duygularını hissedersiniz. Onları, o şekilde görmek sizi üzer ama tam tersine birbirinizin mutluluğuna ortak olursunuz. Ruh eşiniz, sizin başarılarınızla gurur duyar ve başarılı olduklarında hiçbir şey seni daha mutlu edemez.

Saygısız bir ilişki olamaz, bu nedenle ruh eşiniz sizi olduğunuz gibi sever ve saygı duar. Ruh eşiniz duygularınızı ve fikirlerinizi dikkate almalıdır Sizi takdir etmeli ve sevmeli ve size her zaman iyi davranmalıdırlar.

Ruh eşiniz ve sizin farklı mizaçları, yetiştirilme tarzları ve geçmişleri olabilir ve yine de birbiriniz için yaratılmış olabilirsiniz. Önemli kısım, ikinizin çok farklı insanlar olarak nasıl bir araya geldiğini gördüğünüzde gelir. Soğuk doğanız endişeli tavırlarını tolere ediyor mu? Çevreciliğe olan sevginiz, onların mühendislik ilgi alanlarına uygun mu? Temel olarak, onlar sizin yang’ınızın yin’i mi?

Birlikte hangi filmi izleyeceğinize veya hangi pizzayı sipariş edeceğinize asla karar veremeyebilirsiniz ancak hayattaki önemli şeyler söz konusu olduğunda, tamamen aynı fikirde olursunuz.

Hayat hedeflerine gelince, sizin de benzer planlarınız vardır. Hayata bakış açınız, zevkleriniz ve seçimleriniz oldukça benzerdir. Açıkçası, anlaşmazlıklar olacak, ama büyük şeylerde hemfikirsiniz. Bu, ruh eşinizle uzun vadeli mutluluk için oldukça iyi bir tahmindir.

Ruh eşiniz içinizdeki en iyi yanları ortaya çıkarmalıdır ve bu, olabileceğinizin en iyisi olmanız için sizi biraz zorlamak anlamına gelir. Evet, sevgilinize hayran olmalı ve saygı duymalısınız, ancak aynı zamanda onları hedeflerine ulaşmaları için motive etmeli, motivasyona ihtiyaç duyduklarında biraz daha fazla çaba göstermeli ve kişisel gelişimlerine yardımcı olmalısınız. İlişkiler tamamen büyüme ile ilgilidir ve ruh eşleri birbirlerinin birlikte büyümesine yardımcı olur.

Ruh Eşi Testi

Buradan ruh eşi testini yapabilirsiniz. Sevgilinizin, sizin ruh eşiniz olup olmadığını bu testin sonucunda anlayabilirsiniz.

Ruh Eşleri Birbirini Hisseder Mi?

Ruh eşlerinin arasında güçlü bir bağ olduğu için birbirlerinin duygularını zaman zaman hissedebilirler. 

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu