Sağlık & Estetik

Thermo Efemat Krem Nedir? Thermo Efemat Krem Ne İşe Yarar?

Thermo Efemat Krem Özellikleri

Thermo Efamat Krem genel olarak kas, iskelet ve eklem rahatsızlıklarını tedavi eden bir ilaçtır. Bu yazımızda Thermo Efamat Krem’i sizler için yazdık.

Thermo Efamat Krem Nedir?

Bu krem genel olarak kas ağrısı, tendon ağrısı, sırt ağrısı, artrit ağrısı ve spor yaralanmalarından kaynaklanan ağrıları azaltmayı amaçlayan güçlü, etkili bir anti-inflamatuardır. Etofenamat etken maddesi özellikle topikal tedavi için geliştirilmiştir. Thermo Efamat Krem uygulandığında yüksek miktarda etofenamat etkin maddesi hızlı ve etkili iyileşme için iltihaplı dokuya ulaşır.

Thermo Efemat Krem Fiyatı

Bu kremin fiyatı 36.87 TL’dir.

Thermo Efamat Krem Ne İcin Kullanilir?

Thermo Efamat Krem, kas ağrısı, kas gerginliği, eklem ağrısı gibi hastalıkların tedavisinde ve diğer rahatsızlıklarda endikedir. Bu krem, bu ilaç kılavuzunda listelenmemiş amaçlar için de kullanılabilir. Bu krem, aktif bileşen olarak etofenamat içerir. Bu ilaç, siklooksijenaz yolunun baskılanması yoluyla prostaglandinlerin sentezini engelleyerek çalışır. Bu kremin kullanımları, bileşimi, dozajı, yan etkileri ve incelemeleri ile ilgili detaylı bilgiler aşağıda listelenmiştir.

Thermo Efemat Krem Ne İşe Yarar?

Bu krem, kas ağrıları, kas tutulmaları, eklem ağrıları, bel tutulması, omuz tutulması, sporcu yaralanmaları ve kas gerginlikleri gibi hastalıkların, durumların ve semptomların tedavisinde, kontrol altına alınmasında, önlenmesinde ve iyileştirilmesinde kullanılır. Bu krem, burada listelenmeyen amaçlar için de kullanılabilir.

Thermo Efamat Krem 50 Gr Uyarılar

Bu kremi kullanmadan önce, mevcut ilaç listeniz, reçetesiz satılan ürünler (örn. vitaminler, bitkisel takviyeler vb.), alerjiler, önceden var olan hastalıklar ve mevcut sağlık durumlarınız (örneğin hamilelik, yaklaşan ameliyat vb.) hakkında doktorunuzu bilgilendirin. Bazı sağlık koşulları sizi ilacın yan etkilerine karşı daha duyarlı hale getirebilir. Doktorunuzun önerdiği şekilde alınız veya ürün prospektüsünde yazılı olan talimatlara uyunuz. Dozaj durumunuza bağlıdır. Durumunuz devam ederse veya kötüleşirse doktorunuza bildiriniz.

Bu kremi yalnızca cilt üzerinde kullanmalısınız. Bu ilacı açık yaralarda, kuru, çatlamış, tahriş olmuş veya güneşten yanmış ciltlerde kullanmadan önce doktorunuza danışınız.

Bu kremi uygulamadan önce ve sonra ellerinizi yıkayınız. Tedavi edilecek cilt bölgesini temizleyiniz ve kurulayınız.

Bu kremi hemen uyguladıktan sonra tedavi edilen alanı yıkamayınız. Ayrıca doktorunuz tarafından belirtilmediği sürece, tedavi edilen bölgede başka ürünler kullanmaktan kaçınınız.

Fazla miktarda uygulamak boncuklanma ile sonuçlanabilir. Boncuklanmayı önlemek için daha ince bir tabaka veya daha az miktarda ilaç kullanınız.

Bu ilacı gözünüzle, burnunuzla veya ağzınızla temas ettirmekten kaçınınız.

Thermo Efemat Krem Kullanım Şekli

Günde üç ila dört kez 5-10 cm’lik bir krem şeridi uygulayınız ve cilde mümkün olduğunca geniş bir alana masaj yapınız.

Thermo Efemat Krem Yan Etkileri

Bu kremin yan etkileri arasında peteşi, ekimoz, ciltte incelme ve kırılganlık, hiper veya hipopigmentasyon, akne, çatlaklar, piyoderma ve kandidiyazis gelişimine yatkınlık vardır. İmmünosupresif etkiye bağlı reaksiyonlar arasında ise yavaş rejenerasyon süreci, enfeksiyonlara karşı direncin azalması vardır.

Sitemizde yer alan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun ve jellerin kullanımı için sadece doktorunuzun tavsiyesini dikkate almanız önerilmektedir. Bilgisi geçen ürün/ürünlerin kullanımı tamamen kendi sorumluluğunuzdadır, kullanım neticesinde oluşabilecek herhangi bir sağlık sorununda theafrodit.com sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu