Sağlık & Estetik

Travazol Krem Ne İşe Yarar? Travazol Krem Nasıl Kullanılır?

Travazol Krem Özellikleri

Travazol Krem genel olarak ciltteki çeşitli mantar enfeksiyonlarını gideren bir ilaçtır. Bu yazımızda Travazol Krem’in ne olduğu, ne işe yaradığı, fiyatı, kullanıcı yorumları ve nasıl kullanıldığını ele alacağız.

Travazol Krem Nedir?

Travazol Krem, şiddetli iltihaplanma veya egzamaya (örneğin ellerde, parmak araları, kasık ve genital bölgelerde) eşlik eden derinin yüzeysel mantar enfeksiyonlarının başlangıç veya orta tedavisi için kullanılır.

Travazol Krem’in ambalaj boyutu 15 gramdır ve 1 gram Travazol, 10 mg izokonazol nitrat ve 1 mg diflukortolon valerat etken maddesi içerir.

İzokonazol nitrat, derinin yüzeysel mantar hastalıklarının tedavisinde kullanılır. Birçok mikroplara karşı etkilidir. Ayrıca dermatofitlere, mayalara, maya benzeri mantarlara (pitriyasis versicolora neden olan organizmalar dahil), küflere ve ayrıca kırmızı, kahverengi benekli belirgin bulaşıcı bir cilt hastalığı olan Erythrasma’ya neden olan organizmalara karşı da etkilidir.

Diflukortolon valerat, cildin iltihaplı ve alerjik durumlarında iltihaplanmayı önler ve kaşıntı, yanma ve ağrı gibi şikayetleri giderir.

Travazol Krem Fiyatı

Bu kremin güncel fiyatı 30.62 TL’dir.

Travazol Krem Ne İşe Yarar?

Bu ilaç vajinal mantar enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılır. Bu krem, bu durumla oluşabilecek vajinal yanma, kaşıntı ve akıntıyı azaltır. Bu ilaç bir azol antifungaldir. Enfeksiyona neden olan mayanın (mantar) oluşmasını ve büyümesini durdurarak çalışır.

Bu kremi kullanmaya başlamadan önce ilacın prospektüsünü okuyun. Bilgilerle ilgili herhangi bir sorunuz varsa, doktorunuza veya eczacınıza danışınız. Bu ürün cilt üzerinde kullanım içindir Kullanımdan önce ve sonra ellerinizi yıkayınız. Gözlerinizle temasından kaçınınız. Gözünüze kaçarsa hemen bol su ile yıkayınız. Göz tahrişi devam ederse doktorunuzu arayınız.

Bu ürünü genellikle 3 veya 7 gün boyunca (ürüne bağlı olarak) veya doktorunuzun önerdiği şekilde günde bir kez yatmadan önce kullanınız. Tedavinin dozu ve süresi, tıbbi durumunuza ve tedaviye verdiğiniz cevaba bağlıdır.

Travazol Krem Ne İçin Kullanılır?

Eller bölgesinde, ayakların interdigital boşluklarında ve kasık ve genital bölgelerde yüksek derecede iltihaplı veya ekzematöz cilt koşullarının eşlik ettiği derinin bu yüzeysel mantar enfeksiyonlarının ilk veya geçici tedavisi için bu krem kullanılır.

Travazol Krem Vajina İçine Sürülür Mü?

Bu kremi vajina içinde kullanmadan önce doktorunuza danışınız.

Travazol Krem Kadınlar Kulübü Yorumları

Kullanıcılar, bu kremin cilt üzerindeki enfeksiyonlar ve kaşıntılarda oldukça etkili olduğunu bildiriyor.

Travazol Krem Kullananlar 

Bu kremi kullananlar, onu, mucizevi krem olarak anıyor. Özellikle ayak mantarı tedavisinde kullanıcılar memnun kalıyor.

Sitemizde yer alan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun ve jellerin kullanımı için sadece doktorunuzun tavsiyesini dikkate almanız önerilmektedir. Bilgisi geçen ürün/ürünlerin kullanımı tamamen kendi sorumluluğunuzdadır, kullanım neticesinde oluşabilecek herhangi bir sağlık sorununda theafrodit.com sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu